UWAGA!

Do lasu na grzybobranie

Elbląg, Okaz prawdziwka.
Okaz prawdziwka.

Kilkanaście osób oferowało w piątek na elbląskim rynku zebrane przez siebie grzyby. To sygnał, że w pod elbląskich lasach nastąpił wysyp grzybów.

Pan Jerzy (nazwisko do wiadomości redakcji) potwierdza, że grzyby w lesie są, tylko trzeba znać miejsca, w których najczęściej występują. Ponieważ jest już na emeryturze, często dojeżdża w leśne rejony Wysoczyzny Elbląskiej i zbiera grzyby, prowadząc skrupulatnie oryginalną statystykę. W miniony poniedziałek zebrał 72 prawdziwki, we wtorek 69, a w czwartek przywiózł z leśnej wyprawy 119 prawdziwków. Twierdzi, że borowiki są najbardziej nobilitującym trofeum dla każdego grzybiarza. I ma rację.
     W elbląskim nadleśnictwie potwierdzono, że sprzyjająca ostatnio rozwojowi grzybni pogoda sprawiła, że w lasach obserwowany jest wysyp grzybów. Najczęściej występującym gatunkiem w rejonie Elbląga są koźlarze i prawdziwki. W mniejszym stopniu obradzają kurki. Leśnicy apelują do miłośników grzybobrania o poszanowanie lasu. Przede wszystkim proszą o niezaśmiecanie lasów i kategorycznie sprzeciwiają się praktykom wjeżdżania do lasów samochodami. Zgodnie z prawem leśnym wszystkie nie oznakowane drogi obejmuje taki zakaz. Osoby łamiące te zakazy mogą się spodziewać mandatu i punktów karnych zgodnie z obowiązującym taryfikatorem policyjnym.
     Przestrzegając grzybiarzy przed łamaniem przepisów, wszystkim życzymy dużo satysfakcji z pełnych koszyków, oby samych borowików.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama