UWAGA!

Do serca przytul psa - zobacz!

Elbląg, Do serca przytul psa - zobacz!

Setki osób odwiedziły wczoraj (19 kwietnia) festyn pod hasłem I Elbląski Dzień Psa, który przygotowało centrum kultury Światowid. Zapraszamy na telewizyjną relację z tego wydarzenia.

Można było obejrzeć psy rozmaitych ras, w tym egzotycznych, jak np. owczarek australijski czy pochodzący z południowej Afryki rhodesian ridgeback. Wśród nich były takie, które zdobywają nagrody na konkursach i mają tytuły championów, nawet rangi międzynarodowej i światowej. Można było porozmawiać z ich właścicielami, hodowcami oraz treserami.
     Swoje stoisko miał Związek Kynologiczny w Polsce oraz przedstawiciele stowarzyszenia Animals, które od niedawna prowadzi elbląskie schronisko dla zwierząt. Animalsi zachęcali do adoptowania zwierzaków oraz przekazywania jednego procenta swojego podatku. Do specjalnie ustawionych koszy można było wkładać dary dla czworonożnych podopiecznych schroniska.
     Jedną z atrakcji festynu była możliwość spotkania z psami - terapeutami, które zostały wyszkolone do pracy z dziećmi, osobami chorymi i niepełnosprawnymi.
     Na specjalnym wybiegu prezentację psich piękności poprowadziły pomysłodawczyni imprezy i właścicielka psa rasy beagle Marta Osowska-Utrysko oraz Magdalena Czarnocka z Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid.
     Aby obejrzeć obszerny telewizyjny materiał, przejdź do artykułu: http://eswiatowid.pl/?page=news&ShowOne=3196
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama