UWAGA!

Do Syrii

W Centrum Szkolenia Sił Pokojowych w Kielcach kończy się szkolenie żołnierzy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy w marcu wyjadą na misję ONZ w Syrii. Około 300 żołnierzy 16. Dywizji pełnić tam będzie półroczną służbę w ramach 27. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego sił UNDOF.

Będzie to kolejna zmiana PKW w Syrii realizowana przez żołnierzy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Tym razem polski kontyngent wojskowy sformowany został na bazie 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka, za pół roku do Syrii wyjadą natomiast żołnierze z Braniewa.
     Po służbie w Republice Iraku, misja ONZ w Syrii jest kolejnym zadaniem realizowanym przez żołnierzy 16. Dywizji poza granicami naszego kraju. Nie wiadomo jeszcze, czy następnym będzie wyjazd do Afganistanu. Na razie dowódca 16. PDZ gen. dyw. Ryszard Sorokosz twierdzi, że takiego rozkazu Dywizja jeszcze nie otrzymała.
     Rozmowa Marty Hajkowicz z dowódcą 16. PDZ gen. dyw. Ryszardem Sorokoszem:
     
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • tak super wlasnie tam jestem mielsimy wracac pierwszego i zrobili nas delikanie mowiac w trombe i dzien przed wylotem powiedzieli ze jedziemy za dwa tygodnie :| tak jest super
Reklama