UWAGA!

Dobroczyńcy roku minionego

Elbląg, Dobroczyńcy roku minionego
(fot. Damian Matwiejczyk)

Jan Puchalski, producent witraży i właściciel firmy Pujan, jest zwycięzcą tegorocznego konkursu na Filantropa Roku. W Teatrze Dramatycznym odbyła się wczoraj gala Fundacji Elbląg, w czasie której została rozstrzygnięta szósta edycja tego konkursu. Nominowanych było 55 osób, firm i instytucji, które na co dzień wspierają potrzebujących.

Dobroczyńca Roku otrzymał statuetkę Ferdynanda nawiązującą do postaci XIX-wiecznego elbląskiego przemysłowca i filantropa Ferdynanda Schichaua.
     - Pan Jan Puchalski utworzył Fundusz im. Zofii Puchalskiej, funduje indywidualne stypendia, systematycznie wspiera też lokalne inicjatywy, stowarzyszenia i instytucje samorządowe. Jest to pomoc zarówno finansowa, jak i rzeczowa - mówi Gabriela Zimirowska z Fundacji Elbląg. - Podkreślenia wymaga również fakt, że pan Jan już drugi raz jest zwycięzcą konkursu.
     Wyróżnienia otrzymali dziś: Bożenna i Bogdan Raszczyk (Piekarnia Raszczyk), Leszek Wójcik (Stolpłyt), Henryk Dorociński (Koncern Energetyczny Energa) oraz Henryk Wronkowski (ABB Zamech Gazpetro).
     Gwiazdą gali był elblążanin Ryszard Rynkowski, który od kilku lat pomaga Fundacji. Wokalista zaśpiewał swoje najnowsze utwory i wystawił na licytację Kryształowe Serce - wyróżnienie, które otrzymał od Fundacji Elbląg za swoją działalność. Artysta chce, żeby podobna licytacja odbywała się co rok, by w ten sposób Serce przynosiło kolejne pieniądze na pomoc potrzebującym.
     Materiał Marty Hajkowicz:
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • nie rozumię jednego, skoro ta stocznia tego Ferdynanda budowała dla Hitlera statki wojenne to jaki z niego filantrop?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marynarz(2006-05-10)
 • miasto upada!!!!! to widać choćby na podstawie tego konkursu, kiedyś filantropem był wielki przemysłowiec, właściciel jednej z największych stoczni, a dizś piekarz, jego żona i szklarz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  smutny(2006-05-10)
 • zapomniałem dopisać jeszcze stolarza meblowego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  smutny(2006-05-10)
 • Chwała za te czyny naszym przedsiębiorcom , dzięki nim jeszcze cos się dzieje ale prawdą jest ze w Elblągu brakuje jakichkolwiek inwestorów, którzy napędzaliby gospodarkę naszego miasta.....((((
 • Ludzie, jest dobrze, czasy się zmieniają, to i skala jest inna. A z drugiej strony myślę, że taka redukcja do nazw wykonywanych zawodów niecałkiem oddaje obraz tych firm i rozmachu z jakim się rozwijają. I tak nie wyjadę na zachód bo tu będzie coraz lepiej, szkoda że tak powoli, ale zawsze do przodu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nieopprawny optymmistek(2006-05-10)
 • wielki bissnes bha, bha..miasto się rozwija..bha, bha.bha....piekarz będzie wypiekał więcej bułek, szklarz oszkli więcej okien, a stolarz wystruga więcej meblościanek z płyty paxdzierzowej i będzie super ..toż to śmiech na sali jest , a nie szanse rozwoju dla miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ekonom wiejski(2006-05-10)
 • GRATULACJE dla darczyńcy roku !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maciejek(2006-05-10)
 • To wszystko dowodzi tylko jednego. Naród jest coraz biedniejszy.Wśród sponsorów nie spotkałem najbogatszych firm, ale one nigdy nie pomogą. Im zależy aby ludzie umierali, bo to są firmy pogrzebowe.
 • firmy pogrzebowe też wspieraja orgaznizacje pozarządowe.
 • tylko dlaczego rok w rok te same firmy i osoby?! nie zeby m mial cos do nich bo rzeczywiscie robia sporo dobrego ale moze ktos nowy sie pojawi?
 • ruc to może Ty ofiaruj coś i już będzie ktoś nowy? o co Wam chodzi ? ze piekarz że Ci sami że to nie rozwojowe dla miasta??? przecież chodzi tylko o to aby bogatszy pomógł potrzebującemu. nie jest to obowiązkowe więc WIELKICH być nie musi! dobrze że Ci którzy płacili rok, dwa lata temu dalej to robią. No i Pan Ryszard wykazal się Wielkim Sercem zbierając dla Fundacji Elbląg 6250 zł (moglem trochę źle policzyć) m.in. za swoją nową-starą płytę - zbiór 4 CD + DVD - niedostępne jeszcze na rynku!!! No i wykonał prapremierowo nowy utwór którego premiera będzie w Opolu. A pptem trochę anegdotek. Było super
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Yacuś(2006-05-11)
 • Panie Janku serdeczne GRATULACJE!!! Pańska Żona byłaby z Pana dumna... Cieszy fakt, iż pomimo tak wielkiej tragedii jaka Pana i Pańską rodzinę spotkała potrafił Pan się "podnieść" i zrobić coś dla innych... Jeszcze raz GRATULUJĘ i życzę dalszych sukcesów oraz szczęśliwych chwil w życiu prywatnym!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Z.P.G.(2006-05-11)
Reklama