UWAGA!

Dobry początek

Jedyna elbląska uczelnia państwowa rozpoczęła rok akademicki.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Szkoła świętuje pięciolecie istnienia.
     - Szkoła wydoroślała, zamykają się już prawie wszystkie cykle kształcenia, teraz, co roku wypuszczamy około 600 absolwentów - cieszy się rektor prof. dr hab. Zbigniew Walczyk.
     W tym roku początek nauki zbiegł się z zakończeniem dwóch inwestycji - oddaniem do użytku nowej siedziby instytutu informatyki stosowanej oraz akademika przy ul. Wspólnej. Instytut informatyki przeniósł się do gruntownie wyremontowanych pomieszczeń po byłym Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Wojska Polskiego. Pięć sal wykładowych, każda na prawie 100 osób, siedem pracowni komputerowych, sale ćwiczeń oraz biura administracji uczelni zajmują całą prawą część budynku. Mieści się tam także Centrum Informatyczne.
     W dwudziestu salach ma też rozpocząć działalność inkubator dla małych, komputerowych firm, w których zatrudnienie znajdą absolwenci uczelni. Jak mówi dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej, prof. Zenon Ulman, dzięki pomieszczeniom przy Wojska Polskiego instytut dysponuje jedną z najlepszych baz dydaktycznych w kraju.
     Po ponad trzech latach zakończyła się też budowa trzeciego, największego elbląskiego akademika przy ul. Wspólnej. W nowej części, w pokojach 2,3 i 4 - osobowych zamieszka prawie 150 studentów.
     - Mamy dziś 350 miejsc w domach studenckich, oznacza to, że miejsce w akademiku ma zapewnione co dziesiąty student - mówi rektor. Obie inwestycje kosztowały w sumie około 16 milionów złotych. - Na razie musimy odpocząć, ale myślę już o kolejnych przedsięwzięciach, np. o dobudowaniu do budynku przy Grunwaldzkiej audytorium - mówi rektor. - Potrzebne na to jednak będą kolejne pieniądze i musimy pomyśleć, jak je znaleźć.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A Jański - szkoła prywatna - nadal kiepa. Nie ma się co równać do państwowej.
 • tak ładnie się chwalimy a w dziekanatach bajzel panuje, nie wspominając już o braku planów zajęć. Może Pan Rektor coś w tej kwestii uczyni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student(2003-09-30)
 • Świetnie się szkoła rozwija dzięki Panu Proferorowi Rektorowi! Strach pomyślec co by się działo bez jego pomysłów odnośnie rozwoju bazy szkoleniowej, kolejnych inwestycji, sposobów finansowania...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  malkontent(2003-09-30)
 • Politechnika Gdańska to była uczelnia w Elblągu. Obecna szkółka to nie to! Nie ta klasa, nie ten poziom. Kolejna degradacja miasta nigdyś wojewódzkiego...
 • Uczelnia jest naprawdę dobra, kadra też , ale nalezy zmienić lub podszkolić PANIE w dziekanacie. Potwierdzą to wszyscy studenci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Klasyk(2003-09-30)
 • Ciekawe ... !!! Tyle sal komputerowych itd. itp,a dlaczego nie napisali, że choć zajęcia się zaczęły od poniedziałku, to nie ma w nich komputerów, a nawet gdzie usiąść i generalnie to zajęcia są (ale odwołane), może za poprzedniego dyrektora nie było tak dobrze i wogóle (kto się uczył, to wie o co chodzi) ale teraz jest prof. Zenon Ulman dumny z nowego gmachu i tak dalej, więc jeżeli to jest jeden z lepszych ośrodków dydaktycznych w kraju to się może powtórzę ale CIEKAWE jak wyglądają te inne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nikt nic nie wie(2003-09-30)
 • Jak zaczynalam PWSZ szkola raczkowala-bylismy krolikami doswiadczalnymi.Nic tylko pogratulowac tak szybkiego rozwoju.Ukonczylam i nie zaluje.Swietna kadra swietni studenci swietne imprezy.Ach szkoda tych lat...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblazanka(2003-10-01)
 • Oj ten sezon dla PWSZ coś kiepsko się zaczął, akademik na wspólnej co prawda jest, ale przez dwa pierwsze dni nauki był zamknięty, i biedni studenci musieli po 4 osoby w pokojach 2 osobowych mieszkac w pozostałych placówkach, ale była frajda ;) Ciekawe czy już go otworzyli ??
Reklama