UWAGA!

Dolinka będzie gotowa w listopadzie

 Elbląg, Dolinka będzie gotowa w listopadzie
fot. Michał Skroboszewski

O miesiąc przedłużą się prace w parku Dolinka. Odnowione miejsce do rekreacji mieszkańców ma być gotowe 19 listopada. Zobacz zdjęcia z budowy.

Pierwotny termin zakończenia prac wyznaczono na połowę października, ale nie zostanie on utrzymany. - Został podpisany aneks do umowy z wykonawcą, na mocy którego termin zakończenia prac wyznaczono na 19 listopada. Powodem są opóźnienia w zamówieniu i dostawie niektórych materiałów na budowę, niezależne od wykonawcy – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Jeszcze w czerwcu władze miasta zapewniały, że uda się prace zakończyć w terminie, wówczas zaawansowanie robót wynosiło 60 procent. Jak dzisiaj dodaje Łukasz Mierzejewski, trwają jeszcze prace w amfiteatrze, montowane są ostatnie elementy różnego rodzaju urządzeń do rekreacji, dodatkowe zabezpieczenia związane z bezpieczeństwem użytkowników oraz oświetlenie.

W sumie parku stanie około 100 rożnego rodzaju urządzeń przeznaczonych do zabawy i rekreacji. Teren ma być objęty kamerami miejskiego monitoringu.

Modernizacja parku Dolinka ma kosztować w sumie 13 mln złotych. Władze miasta pozyskały na ten cel 9,6 mln dofinansowania z funduszy unijnych.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama