UWAGA!

Dolinka ma zyskać nowe oblicze

 Elbląg, Park Dolinka
Park Dolinka (Fot. Cestaw, Fotka Miesiąca, październik 2017)

Elbląg razem z Kaliningradem złożył wspólny projekt o rewitalizację swoich parków do programu Polska – Rosja. Władze naszego miasta chcą za 1,3 mln euro z funduszy unijnych zmodernizować park Dolinka, od ulicy Górnośląskiej do Spacerowej. Wyniki konkursu mają być znane w pierwszym kwartale 2019 roku.

Stoły do ping-ponga i szachów, siłownia plenerowa, leżaki, mała scena, plac zabaw dedykowany różnym grupom wiekowym, strefa seniora, a także "górka", czyli miejsce, w którym znajdą się zjeżdżalnie i elementy pozwalające się wspinać – tak ma wyglądać park Dolinka na odcinku od Górnośląskiej do Spacerowej. Odnowione zostaną także ścieżki dla pieszych i rowerzystów, wymienione zostaną elementy małej architektury. Pieniądze na modernizację – w sumie 1,3 mln euro (ok. 5,5 mln złotych) władze miasta chcą pozyskać z programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020, dlatego do współpracy zaprosiły również Kaliningrad, który za podobną kwotę chce zrewitalizować tamtejszy park im. Maksa Ashmanna.
       - Wspólny wniosek już został złożony – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Zrewitalizowane parki funkcjonować będą jako przestrzeń przyrodnicza, kulturalna i rekreacyjna, w której realizowane będą polsko-rosyjskie działania, zaplanowano m.in. wystawę plenerową, imprezy sportowe, wydarzenia edukacyjne i badania wspólnego dziedzictwa kulturowego i historycznego.
       Oba samorządy muszą zapewnić jedynie 10 procent wkładu własnego, resztę ma sfinansować program Polska – Rosja, jeśli projekt zyska akceptację. - Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie wcześniej niż w pierwszym kwartale 2019 roku – dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Rewitalizacja z tego projektu, jak już wcześniej informowaliśmy, nie obejmie ani kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej (o takie dofinansowanie władze miasta zabiegają z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury) ani też zniszczonego amfiteatru. - Na początku była ona brana pod uwagę, ale po ogłoszeniu kryteriów okazało się, że takie zadanie znacznie przekroczyłoby wartość projektu – wyjaśniał wcześniej Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. Jak dodał, kompleksowa odnowa amfiteatru, według szacunków, kosztowałaby ok. 25 mln zł. 
      
      
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wszystko super tylko błagam żadnej siłowni plenerowej. Pełno tego tworu a co przejde to nikogo na tym nie ma i zabiera tylko miejsce
 • Ile razy można pisać to samo ?!!wychodzi na to, ze wybory czynią cuda, które sie nie sprawdzają, ,, Nieudane przetargi, bo kasy za mało. .. Po jaką cholerę była zrobiona na Dolince sralnia bubel dla psów za 100 tys?!! Popatrzcie na Paslek, ,słynny płac zabaw, gdzie. .. elblazanie jeżdżą tam z dziećmi, będzie też tężnia, czy nasi nieudolni urzędnicy naprawdę nie mają jak to mówi Ferdek Kiepski. .pomyślą?. .. Wybory za pasem, no to róbmy to, co i tak spali na panewce. .wstyd i żenada. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  31
  3
  Aletojużbyło...Klapa!!!!!(2018-07-18)
 • Dokładnie pełno tego syfu po każdym osiedlu, wszędzie siłownię na powietrzu, a ćwiczą tylko same dziadki. Przede wszystkim remont amfiteatru bez tego pieniądze wyrzucone w błoto.
 • A ja się pytam co z basenem???
 • Czemu w tej dziurze wszystko się "robi, dziej" tylko przed wyborami. Zrobią wszystko, dadzą wszystko, odnowią, wybudują, odrestaurują. W planach, żeby ciemniaki uwierzyły a później wszyscy wiemy jak jest. Pasłęk ma piękny plac zabaw, plażę przy jeziorku, tężnię. .. .. Elbląg- zalaną sralnie dla psów i wieczne obietnice.
 • stary odgrzewany kotlet co jakiś czas. WSTYD. !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  0
  alek2(2018-07-18)
 • Siłownię leżaki ścieżki rowerowe zjeżdżalnie Może jeszcze centrum kosmiczne i replikę apollo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  1
  Z i e l a r z (2018-07-18)
 • Też obiecają poczekaj trochę
 • a o czekajacej taczce kolo ratusza um nic nie pisza. byscie sie wstydzili przez tyle lat nic nie robienia z tym parkiem. jak wyglada sciezka rowerowa grin welo. skandal. wiesniactwo co krok.
 • Za stan amfiteatru to kogoś trzeba w d. Kopać.
 • Po pierwsze nie same dziadki ale cały przekrój społeczeństwa. Po drugie Ty też będziesz starym dziadkiem i to szybciej niż myślisz. Po trzecie Dolinka ma być rewitalizowana to i amfiteatr też będzie.
 • Po pierwsze nie same dziadki ale cały przekrój społeczeństwa. Po drugie Ty też będziesz starym dziadkiem i to szybciej niż myślisz. Po trzecie Dolinka ma być rewitalizowana to i amfiteatr też będzie.
Reklama