UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dowódca z wizytą w Estonii

 
Elbląg, Dowódca z wizytą w Estonii
fot. st. chor. sztab. Waldemar Malinowski, NFIU Estonia

W dniach 15-16 stycznia dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód gen. bryg. Krzysztof Motacki przebywał z wizytą w Estonii. Dowódcy dywizji towarzyszyli zastępca szefa sztabu ds. wsparcia płk Krzysztof Knut, szef G5/7 ppłk Svajunas Papiliauskas, ppłk Antti Viljaste oraz starszy podoficer dowództwa st. chor. sztab. Waldemar Malinowski.

Pobyt w Estonii rozpoczęło spotkanie w Ministerstwie Obrony z podsekretarzem ds. Polityki Obronnej panem Kristjan Prikk, z którym generał Motacki rozmawiał na temat dalszej współpracy dowództwa dywizji z Estońskimi Siłami Obrony (ang. Estonian Defence Forces). Tego dnia odbyło się również spotkanie w Dowództwie Estońskich Sił Obrony, gdzie przybyłych żołnierzy przywitał zastępca dowódcy gen. bryg. Indrek Sirel. Dalsze rozmowy prowadzone były z szefem sztabu dowództwa gen. bryg. Martin’em Herem i dotyczyły roli Estońskich Sił Obrony w systemie bezpieczeństwa w regionie oraz zacieśnienia współpracy z Wielonarodową Dywizją Północny - Wschód.
       Drugi dzień to wizyta w Grupie Integracyjnej Sił NATO (ang. NATO Force Integration Unit – NFIU)), gdzie polską delegację przyjął dowódca grupy płk Urmas Nigul. Podczas spotkania generał Motacki został zapoznany z rolą NFIU we współpracy państwa przyjmującego pododdziały NATO z żołnierzami grupy bojowej stacjonującej w Estonii w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności Sojuszu (ang. enhanced Forward Presence – eFP). Oficerowie omawiali również zagadnienia dotyczące budowania świadomości sytuacyjnej w regionie.
       Pobyt w Estonii był również okazją do spotkania z dowódcą 1. Brygady Piechoty, płk. Veiko-Vello Palm oraz dowódcą i żołnierzami grupy bojowej eFP stacjonującymi w miejscowości Tapa.
      
mjr Dariusz Guzenda
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama