UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Droga do fotela skarbnika nie jest prosta

 
Elbląg, Droga do fotela skarbnika nie jest prosta
(fot. arch. AD)

Cztery osoby chciałyby pokierować finansami Elbląga i złożyły swoje oferty w ratuszu. Spośród nich powołana przez prezydenta Witolda Wróblewskiego komisja wybierze kandydata, którego z kolei będzie musiała (albo i nie) zatwierdzić Rada Miejska. Droga do fotela skarbnika nie jest prosta.

Konkurs na kandydata na skarbnika cieszył się zainteresowaniem kandydatów. Następcą Zbigniewa Patera chciałyby zostać cztery osoby.
       - Poczekamy jeszcze dzień, dwa na oferty, które mogą przyjść drogą pocztową i komisja rozpocznie kolejny etap rekrutacji – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Kandydata na skarbnika wyłoni komisja, w skład której wejdą urzędnicy ratusza oraz radni: Wojciech Rudnicki (SLD), Antoni Czyżyk (PO) i Janusz Hajdukowski (PiS). Jej wybór musi zdobyć akceptację prezydenta, a na końcu na kandydata musi godzić się Rada Miejska (a w praktyce klub Prawa i Sprawiedliwości, który ma w radzie bezwzględną większość).
       Potwierdziły się nasze wcześniejsze przypuszczenia, że do konkursu nie przystąpi zastępca skarbnika – Rozalia Grynis. Będzie ona sprawdzać wiedzę swojego przyszłego przełożonego, gdyż została powołana w skład komisji konkursowej.
       Nowy skarbnik prawdopodobnie rozpocznie pracę na nowym stanowisku od kwietnia tego roku, ponieważ okres wypowiedzenia Zbigniewa Patera mija z końcem marca. Radni nad kandydaturą nowego skarbnika zagłosują prawdopodobnie na marcowej sesji.
       Skarbnik miasta to jedno z najważniejszych stanowisk w samorządzie. Jest to – potocznie mówiąc – główny księgowy urzędu i to przez jego biurko przechodzą wszelkie decyzje związane z finansami miasta.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama