UWAGA!

Druga kadencja pani dyrektor

 Elbląg, Bożena Sielewicz
Bożena Sielewicz (fot. arch. WS)

Bożena Sielewicz po raz kolejny została szefową Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Poprzednio, w 2011 r., wygrała konkurs na to stanowisko. Tym razem Witold Wróblewski skorzystał z możliwości, jakie daje mu prawo i dotychczasowa dyrektor Orkiestry została wybrana bez konkursu.

Cztery lata temu, za czasów ówczesnego prezydenta Grzegorza Nowaczyka, ogłoszono konkurs na to stanowisko – wtedy też Bożena Sielewicz go wygrała. Tym razem takiej formuły nie było, bo obecny włodarz miasta skorzystał z możliwości, jakie daje mu prawo, czyli zatrudniania i zwalniania kierowników tzw. gminnych jednostek organizacyjnych.
       Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego dotychczasowa praca Bożeny Sielewicz została oceniona pozytywnie. W tej sprawie zasięgnięto również opinii Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Cantata i Zarządu Zrzeszenia Filharmonii Polskich z siedzibą w Warszawie. Oba do zarządzenia prezydenta powołującego Bożenę Sielewicz na dyrektora Orkiestry odniosły się pozytywnie.
       Zgodnie z informacją, jaka pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej, Sielewicz została zatrudniona dokładnie na cztery sezony artystyczne i cztery miesiące. Swoją pracę zaczęła 1 maja i według umowy ma pełnić tę funkcję do końca sierpnia 2019 r.
       Dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na kierunku Wiedza o Teatrze oraz Studium Reżyserii Teatralnej. Z elbląską kulturą związana jest od 31 lat. Do 2007 r. pracowała w CSE Światowid, w tym trzy lata jako zastępca dyrektora tej instytucji. Później, przez kolejne cztery lata zajmowała stanowisko naczelnika Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu. Przyczyniła się do powołania w 2007 r. Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, zainicjowała wiele programów stypendialnych, w tym Przedwiośnie Talentów oraz Elbląskie Nagrody Kulturalne. Jest również pomysłodawczynią m.in. takich wydarzeń jak Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? I Elbląskie Noce Teatru i Poezji.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama