UWAGA!

Drzewko za makulaturę!

Elbląg, Drzewko za makulaturę!
Fot. Paweł Serocki.

Każdy z nas ma w domu lub pracy niepotrzebne gazety, książki, kartony. W piątek i sobotę będzie można je wymienić w Elblągu na sadzonki drzewek.

Drzewko za makulaturę to akcja "Tygodnika Elbląskiego", cotygodniowego dodatku "Polski Dziennika Bałtyckiego". Każdy, kto przyjdzie w piątek w godz. 10 - 17 i sobotę od godz. 9 do 15 na plac Jagiellończyka i przyniesie makulaturę, może dostać drzewka. Wystarczy zebrać pięć kilogramów gazet, kartonów, czy starych książek, aby otrzymać piękną roślinę, która będzie ozdobą przydomowego ogródka lub działki.Pierwsza tego typu akcja odbyła się w kwietniu tego roku w Gdańsku i cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców Trójmiasta. W ciągu dwóch dni rozdano 6000 drzewek i zebrano prawie 20 ton makulatury.

 


     – Nie spodziewaliśmy się, że akcja odniesie taki sukces – mówi Jacek Leszewski, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, współorganizatora. – Takie kolejki, jakie wtedy pojawiły się przed "Dziennikiem Bałtyckim", wcześniej pamiętam tylko z czasów PRL. No i musieliśmy dowozić sadzonki. Tym razem przygotowaliśmy się lepiej. Dla mieszkańców Elbląga mamy więc aż pięć tysięcy sadzonek sosen, świerków i jodeł oraz krzewów ozdobnych z nadleśnictw w Lęborku, Elblągu i Kalisk.
     Dzięki tej akcji mieszkańcy nie tylko zyskają drzewka i pozbędą się niepotrzebnej makulatury. Pomagając odzyskać ten papier w całości, uratują życie drzew. Ponadto razem z "Tygodnikiem Elbląskim" można otrzymać dołączoną bezpłatnie płócienną torbą ekologiczną. Współorganizatorem akcji jest również Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu.

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Moim zdaniem to jest świetny pomysł. Sama otrzymałam trzy drzewka i zasadzę je u rodziców na działce. nawet jesli dzięki tej zbiórce uratujemy tylko kilka drzew to i tak lepiej robic coś niż nic nie robić. .. .
 • szacunek za ta impreze dla organizatorow.
 • Swietna sprawa z tą makulatura i z drzewkami. Gratuluje pomysłu. :)
 • Super pomysł ale powinna być to akcja cykliczna bo makulatura wciąż się zbiera.
 • polana rangers & policja wieczna koalicja
 • pomysł naprawdę rewelacyjny!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Magda A(2008-09-19)
 • Super pomysł. jutro się wybieram z makulaturą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ja z elbląga(2008-09-19)
 • AA16.tylko uważaj, by nie były to sandałowce lub topole.
 • Do D. .. z takim powiadamianiem. Gdybym wiedział wcześniej to bym trochę makulatury uzbierał a tak obszedłem się smakiem na drzewka a przed domem jeszcze jakieś drzewko by się zmieściło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  apac51(2008-09-21)
 • Kartony i gazety to OK ale stare książki? Może lepiej oddać komuś kto poczyta. To tak jakby zbierali złom i napisali przynoście stare samochody. Ja wolę przeczytać dziecku bardzo starą książkę z bajkami bo nie mogę znaleść takiej fajnej nowej.
 • Nie przeczytasz dziecku kodeksu z polskimi normami z 1985r, albo przepisow elektrycznych z 91.Wątpie, czy jeżeli masz dziecko w powedzmy 6klasie podsatwowki, gdzie obowiązuja "jakieś" podręczniki, to nie dasz mu do nauki podrecznikow, ktore obow azywały 20lat temu. Nikt nie kaze czi Pana Tadeusza wyrzucac albo kubusa puchatka, ale zapewne w piwnicy masz cos, co kiedys zpakowales z mysla, ze kiedys sie przyda. Swoja drogą, na tym portelu z takim wyprzedzeniem sa pisane artyykuly, ze nigdy sie na nic nie załapie, bo pisza po fakcie.
Reklama