UWAGA!

Duda czy Komorowski? Zagłosuj w naszej sondzie

 Elbląg, Duda czy Komorowski? Zagłosuj w naszej sondzie
(fot. WS, AD, archiwum portEl.pl)

Przed nami niecałe dwa tygodnie emocjonującej kampanii wyborczej o stanowisko prezydenta RP. Oficjalne wyniki z pierwszej tury wskazują, że szanse każdego z kandydatów można oceniać na 50 procent. Jakie szanse dają im Czytelnicy portEl.pl?

Zapraszamy do udziału w naszej sondzie, która potrwa do 21 maja do godz. 23:59. Może wziąć w niej udział każdy Czytelnik portEl.pl, który zarejestrował swój e-mail w naszej bazie przed 1 kwietnia 2015 roku. Wyniki zaprezentujemy w piątek, w ostatni dzień kampanii wyborczej. Nie będą one reprezentatywne, bo to jest sonda, a nie wyborczy sondaż. Ale biorąc pod uwagę to, jak mylą się w ostatnich latach profesjonalne sondażownie, mamy nadzieję, że wyniki naszego głosowania oddadzą choć w części wyborcze nastroje wśród wyborców.
       Przypomnijmy, że pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda, który według już oficjalnych danych uzyskał 34,76 procent głosów. Drugi był Bronisław Komorowski – 33,77 proc., a trzeci Paweł Kukiz – 20,80 proc. Miejsca kolejnych kandydatów: Janusz Korwin Mikke (3,26 proc.), Magdalena Ogórek (2,38 proc.), Adam Jarubas (1,60 proc.), Janusz Palikot (1,42 proc.), Grzegorz Braun (0,83 proc.), Marian Kowalski (0,52 proc.), Jacek Wilk (0,46 proc.) i Paweł Tanajno (0,20 proc.). Frekwencja wyniosła 48,96 proc.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama