UWAGA!

Dura lex...

Elbląg, Janusz Nowak
Janusz Nowak (fot. Paweł Serocki).

Jeśli będzie postanowienie o wygaśnięciu mojego mandatu, prawdopodobnie będę się odwoływał - zapowiada przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu i szef elbląskich struktur SLD Janusz Nowak. Nowak należy do grona samorządowców, którzy z powodu zamieszania wokół oświadczeń majątkowych, mogą stracić mandat.

Przewodniczący mówi, że na razie taka informacja do niego nie dotarła. Jeśli jednak decyzja wojewody będzie dla niego niekorzystna, niewykluczone, że odwoła się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Będzie to zależeć od uzasadnienia decyzji.
     - Ustawodawcy chodziło o to, by nie zatajać swojego majątku - mówi Janusz Nowak. - W ubiegłym roku trzy razy składałem oświadczenie: w kwietniu za 2005 rok, do 27 października - na koniec kadencji i do 27 grudnia 2006 roku - w związku z wyborem na następną kadencję. Wszystkie moje oświadczenia, łącznie z ostatnim, które nie trafiło w terminie do pana wojewody, zostały opublikowane w internecie i w mediach. Każdy mógł się z nimi zapoznać, więc duch ustawy nie został złamany. Obiektywnie trzeba też powiedzieć, że literalnie prawo zostało złamane: w ciągu 30 dni moje oświadczenie do pana wojewody nie trafiło.
     Wczoraj, w ostatnim, jak się okazało, dniu swojego urzędowania, wojewoda Adam Supeł poinformował, że z powodu nieterminowego złożenia oświadczeń majątkowych oraz oświadczeń o działalności gospodarczej współmałżonków wygasły mandaty dziesięciu wójtów i burmistrzów z Warmii i Mazur.
     Decyzja o losie pozostałych około dwudziestu samorządowców, których dotyczy ten problem - w tym Janusza Nowaka - ma być znana w najbliższych dniach.
     - W polskim prawie nie ma czegoś takiego, jak decyzja, od której nie można złożyć odwołania - komentuje przewodniczący elbląskiej Rady Miejskiej. - Istnieje rozstrzygnięcie Naczelnego Sądu Administracyjnego, że muszą być dwie instancje, musi być możliwość odwołania. Jeśli w przypadku oświadczeń majątkowych prawo nie daje możliwości odwołania, to ja i moi prawnicy będziemy wnioskować do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o wskazanie nam takiej możliwości. Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że podobnie, jak w poprzednich latach, w terminie złożyłem oświadczenie w biurze Rady Miejskiej. Do tej pory oświadczenia trafiały do wojewody właśnie przez biuro Rady. Tym razem pracownicy biura wysłali je po terminie. Dlaczego? Nie wiem. O to trzeba by pytać urzędników pana prezydenta - dodaje przewodniczący.
     O swoim oświadczeniu majątkowym mówi Janusz Nowak:
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A Pan Nowak to co, "święta krowa". Jak wszyscy to wszyscy. tyle że były v-ce Prezydent nic innego nie umie robić bo zawsze był w urządzie po kluczu partyjnym.
 • Panie Nowak, nie narzekaj Pan na urzędników z magistratu bo jak ludzie mówili żeby wybrać kogoś nowego na prezydenta, aby poprawić zarządzanie miastem to Pan mówiłeś że jest dobrze. A jak jest dobrze to znaczy że JEST DOBRZE.
 • Szanowny Panie Nowak! Nie wiem dlaczego ludzie są tak głupi i znowu jest Pan w Radzie. Strasznie Pan zapracowany! Powinni Pana wywalić choćby dla przykładu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KryCHA(2007-01-18)
 • zawsze sa równi i równiejsi
 • Spoleczenstwo wybralo radnych i innych samorzadowcow nie po to by brak na czas jakiegos swistka powodowal odwolanie wybranca. Prawo i sprawiedliwosc dziala! Podobnie jak z nowymi kompetencjami wojewodow co do przydzialu srodkow z UE. jak sie wojewodzie nie podoba samorzad (nie nalezacy do PiS) to pieniazkow nie bedzie. I w nastepnych wyborach prawi i sprawiedliwi wezma wszystko.
 • Czytałem niedawno,że to kolega p.Nowaka - poseł walczył i wywalczył zmiany w zapisach . I zapomniał powiadomić kolegę.
 • Makak, Wybrańcy Spoleczenstwa o którym piszesz, posłowie, uchwalili TO PRAWO nie po to by je łamać. I nie jest ważne czy próbuje je łamać zwykły obywatel czy uprzywilejowany wybraniec, w obu przypadkach JEST TO NAGANNE. A jeżeli prawo jest złe to należy je ZMIENIĆ a nie łamać. A tak na marginesie, nikt z polityków nie podnosił tego problemu zaraz po uchwaleniu przepisów.
 • Nowak i wielu innych nie znają nawet swoich praw, a co tu dopiero mówić o znajomości prawa jako takiego. No cóż. Takich samorządowców ludzie wybierają...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Matti23(2007-01-18)
 • KryCHA jest mądra bo- nie głosowała na Nowaka, a ci co głosowali to głupcy, P. KryCHA, każdy sądzi wg siebie głosi starwe przyslowie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karolisko(2007-01-18)
 • dobrze, że ten kompletnie niekompetentny i niedouczony człowiek nie będzie przewodniczącym R.M., przecież to jakis amator a nie polityk, czegoś zapomniał, coś mu sie wydawało, o czyms tam myślał, ktos tam coś tam nie tak w jego sprawie załatwił...to klasyczne tłumaczenia MIGLANTA, to nie może tak być, że osoba na św2ieczniku tłumaczY się jak dzieciak w szkole, jak się nie potrafi takiej prostej sprawy załatwić to trudno, są inne profesie gdzie roztargnienie jest bardzo mile widziane np. malarz, poeta, ew. twórca ludowy strugający świątki,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  normal...(2007-01-18)
 • a w tytule "artykułu" znajduje sie reklama szklanek hahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szklankowy potwór(2007-01-18)
 • PIS przygotowuje spiskowy zamach stanu na zdrowa elbląska i warmińsko-mazurska sytuacje gdzie rzadza ludzie spoza układu Karłów! WON przebrzydłe gremliny razem z wilkołakiem, łapy do gnoju a nie do koryta! Elbląg był i bedzie lewicowy i niech tak pozostanie, przynajmniej sie rozwija i ładnie wyglad. Gdyby rzadził wilkołak pewnie juz by psuł i szkodził, bo ludzie bliźniaków tylko to potrafia!
Reklama