UWAGA!

Duże pieniądze na elbląską oświatę

2008-08-28
Aktualizowany 2008-09-01 02:46

Jeszcze nigdy w powojennej historii kwotą taką jak w tym roku szkolnym elbląska oświata nie dysponowała - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej w UM Artur Zieliński, wiceprezydent Elbląga. - Dodatkowe pieniądze pochodzą z pozyskanych przez Prezydenta Elbląga środków unijnych i pozwolą na wzbogacenie oferty edukacyjnej bez uszczuplenia miejskiego budżetu.

Tegoroczne priorytety elbląskiej oświaty to podnoszenie poziomu nauczania i kształcenia, wzmacnianie wychowawczej funkcji szkoły, podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, zapewnienie wysoko wykwalifikowanej kadry w elbląskim systemie edukacji i unowocześnienie bazy oświatowej.
     Pozyskana kwota z Europejskiego Funduszu Socjalnego to 1 620 tys. zł, zostanie ona w całości przeznaczona na działania priorytetowe. Będą więc dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, program profilaktyczny realizowany w 24 szkołach, wprowadzony zostanie program doradztwa zawodowego dla młodzieży, a część środków przeznaczona zostanie na dokształcanie nauczycieli. O szczegółach nowych, innowacyjnych projektów poinformujemy osobno.
     Nowe zadania nie oznaczają zaniechania sprawdzonych już form pracy i utrwalonych w elbląskiej oświacie projektów adresowanych do dzieci i młodzieży, a finansowanych z budżetu miasta.
     Niezależnie od tych miękkich projektów, realizowane będą projekty twarde, których celem jest unowocześnianie bazy oświatowej. Pozyskane pieniądze z funduszy norweskich w kwocie 7 170 tys. zł pozwolą na termomodernizację podczas kolejnych wakacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr przy ul. Pocztowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Kopernika i bursy nr 3. Niebawem rozstrzygnięty zostanie przetarg na budowę kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 7 przy ul. Lotniczej. Dobiegają końca prace projektowe nowoczesnej sali sportowej przy Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej. Wiadomo także, że na modernizację bazy kształcenia zawodowego i poprawę usług gastronomiczno-hotelarskich w Zespole Szkół Gospodarczych wydatkowane zostanie 9 304 tys. zł. Zakłada się, że w czasie wakacji 2009 roku zrealizowany zostanie projekt termomodernizacji szkół podstawowych nr 1 i 15, Zespołu Szkół Inżynierii i Usług oraz gimnazjów nr 2, nr 5 i nr 9. Wartość tych zadań to 10 480 tys. zł, a zostaną one wsparte dofinansowaniem z Funduszu Spójności.
     Nowy rok szkolny w Elblągu rozpocznie 22 263 uczniów. W szkołach podstawowych 6744, z których 1084 po raz pierwszy, a w gimnazjach 4139 uczniów. Gospodarzem miejskiej inauguracji nowego roku szkolnego 2008/2009 będzie Szkoła Podstawowa nr 14 na osiedlu Zatorze. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.
     
     Mówi wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński:
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • do P. Korzeniowskiej: morze by tak Pani łaskawie sprawdziła jak są łamane prawa nauczycieli w szkole przez dyrektorów odnośnie dawania kobietom, które mają dzieci poniżej lat 4 wychowawstwa? Nie ma w Elblagu dyrektora, który by te prawo przestrzegał, a żadna nauczycielka nię pójdzie z dyrekcją na noże. Jak Pani nie wie o czym mowa proszę poczytać Kartę Nauczyciela. Rozumiem, że nie ma Pani dzieci, ale niech Pani chociaż przestrzega prawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pani basia(2008-08-28)
 • no jesli mamy tak wyedukowanych nauczycieli, to ja juz sie boje o te dzieci. zlikwidowac karte nauczyciela, zniesc przywileje emerytalne i zagonic do roboty to cale towarzystwo. a na poczatek szybki kurs ortografii.
 • pani Basia myślami była juz nad morzem - to pewnie dlatego :)buhaha
 • Panie Redaktorze! Na pewno chodzi tu o EFS czyli Europejski Fundusz SPOŁECZNY! Należałoby poprawić niniejszy artykuł.
 • OLIMPIA - Warmia Grajewo hit rundy !!!sobota 2008-08-30 g. 17.00 !!! Serdecznie zapraszamy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojciecch(2008-08-29)
 • a co z muzyczną przecież to wizytówka elblązkich szkół ?????
 • A o przedszkolach zapomniano choć ten rok ogłoszono, ,ROKIEM PRZEDSZKOLAKA'' tworzone są dodatkowe grupy w salach gimnastycznych przedszkoli ale o pieniędzy na wyposażenie brak. Wyrazy współczucia tym których dzieci będą chodzić do klas, ,0'' w szkołach warto zobaczyć wyposażenie tych sal (szczególnie zwrócić uwagę na pomoce dydaktyczne i zabawki) A mówi się że przygotowanie przedszkolne jest ważnym etapem przygotowania małego człowika do szkoły. PRZEDSZKOLA TRAKTOWANE SĄ JAKO V KATEGORIA EDUKACJI. 0
 • popieram głos dotyczący przedszkoli!!!! to pierwszy szczebel edukacji, a mało kto docenia ten etap!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nikt ważny(2008-09-03)
Reklama