UWAGA!

Dwa banery, jeden cel

 Elbląg, Banery pojawią się w dwóch miejscach w Elblągu
Banery pojawią się w dwóch miejscach w Elblągu (fot. WS)

Chcemy, aby te banery wisiały po to, by akcja zyskała jeszcze większy odbiór w społeczeństwie, żeby po prostu zebrać odpowiednią liczbę osób, które są zainteresowane tą sprawą – wyjaśnia Oliwier Pietrzykowski ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Dzisiaj (28 grudnia) około godziny 19 zostaną zawieszone dwa banery związane ze sprawą likwidacji dyspozytorni w Elblągu.

Pod koniec ubiegłego roku wojewoda warmińsko- mazurski Marian Podziewski podjął decyzję o likwidacji dyspozytorni ratownictwa medycznego działających w kilkunastu miastach powiatowych, w tym tej działającej w Elblągu. W sprawie tej interweniowano wiele razy, tym razem Młodzi Demokraci postanowili zawiesić dwa banery, jeden na skrzyżowaniu ul. Żuławskiej z obwodnicą, drugi przy rondzie Leer (przy węźle Raczki, na wyjeździe do Malborka).
       – Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób miało świadomość, jakie jest realne zagrożenie, a poza tym im więcej osób poprze tę akcję tym większą mamy nadzieję na rozwiązanie problemu. Chodzi przede wszystkim o to, aby czas oczekiwania na karetkę wynosił tyle, ile przed tą zmianą czyli przed przeniesieniem dyspozytorni do Olsztyna – wyjaśnia Oliwier Pietrzykowski ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. – Jeżeli czas oczekiwania na przyjazd karetki zostanie skrócony do przyzwoitego poziomu, ale nie będzie wynosił tyle, ile byśmy chcieli czyli te najpewniejsze minimum, które by najlepiej funkcjonowało to chcielibyśmy, aby wojewoda czuł, że to, iż został wybrany przez prezesa PSL, czyli wicepremiera, który wskazał go na to stanowisko nie oznacza, że mieszkańcy nie mogą oceniać jego pracy czy dyskutować nad jego pomysłami, a tak było do tej pory.
       Jak dodaje Oliwier Pietrzykowski konsultacje w sprawie likwidacji dyspozytorni w Elblągu nie zostały przeprowadzone na takim poziomie, jakiego dotyczyła reforma, a jest on bardzo wysoki z uwagi na to, że dotyczy bezpieczeństwa mieszkańców województwa.
       – Poziom powinien być naprawdę wysoki, konsultacje powinny być przeprowadzone z dużym rozmachem, uwzględniającym wszelkie różne wątpliwości i rozwiewającym je – mówi Oliwier Pietrzykowski. – Do pana Mariana Podziewskiego były wysyłane prośby o spotkania, od dyrektora szpitala, od samorządowców, były wysyłane różne sugestie i wątpliwości. Nie było możliwości ani spotkania, ani dyskusji, każde pismo zaczynało się od stwierdzenia, że decyzja jest ostateczna. Wojewoda nie czuje mandatu społecznego i nie czuje tego, że ktoś będzie z tej decyzji go rozliczał. Chcemy to zmienić. Chcemy po prostu, żeby wojewoda czuł, że każda jego decyzja będzie poddawana społecznej ocenie, żeby czuł, że jest częścią społeczeństwa, którym zarządza. Chcemy także, aby mieszkańcy wiedzieli, że nie tylko oni mają wątpliwości, że są organizacje, które popierają ich zdanie i będą o nie walczyły.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jestem ZA
 • Dobry krok, CPR otrzyma dodatkowe etaty, wyposażenie i szkolenia aby osiągnąc POziom. Gratuluje. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dyżurny(2012-12-28)
 • niech Pietrzykowski napisze skąd ma pieniądze na te banery. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  figo24(2012-12-28)
 • Ja mu dałem - a co??
 • Słyszałem że oprócz dyspozytorni przeniosą także do Elbląga urząd marszałkowski. ..
 • Czyli Ty to kto ???
 • dyspozytornia jak najbardziej w elblągu to śmieszne albo wcale nieśmieszne ale żałosne żeby takie miasto jak elbląg nie miało swojej dyspozytorni. ma być i już i to jak najprędzej.
 • Popieram jak mało co. .. Do tej pory dziwiłem się o co chodzi tym wszystkim ludziom. Ale kiedy wzywałem karetkę do pobitego na Konopnickiej a pan w dyspozytorni mi mówi, że oni już mają to zgłoszenie z ulicy Mickiewicza. Ale ja zgłaszam na Konopnickiej - a Pan pyta a to nie jest obok ta ulica ? a po pół godzinie dzwonię znowu to mi powiedzieli, że nie mają wolnej karetki. .. i do tego parę dni temu wywrócił się facet koło biedronki - babka zadzwoniła to podjechały dwie karetki. .. Ludzie. Ktoś musi umrzeć, żeby się za ten burdel ktoś zabrał? W jakiej rzeczywistości my żyjemy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~Jadzia(2012-12-28)
 • Mieszkańcy Elbląga dobrze wiedzą co sie wyprawia DO CZASU. Tak było w latach 1970,1980 i co ludzie się w*****li i polecieli komuniści. Obecnie ten Pan z PSL myśli że będzie wieczny i wiecznie siedział na stołku. POLECI Z HUKIEM. Dziwi mnie jedno że jak przyjeżdża do Elbląga jajami go sie nie wita. A JEST CZĘSTO. Na dodatek Prezydent Elbląga ma guzik do powiedzenia we wszystkim przykład dyspozytornia. GDYBYM był Prezydentem Elbląga to olsztyn by cichutki był, Elbląg ma 130 tys mieszkańców to nie jakaś wieś tylko miasto z historią z tradycjami. A olsztyn przeczytajmy historię kto założył tę wieś.
 • mamy takiego Wojewodę i takich posłów jak Żelichowski- proszę pamiętać przy wyborach! Zapasowe stanowisko OST112 dla, ,warmińsko-muryńskiego, ,jest w Lublinie. .. czy to nie chore? Jak żyć w takim chciałoby się napisać, ,burdelu, ,ale napisze w bałaganie Panie Premierze TUSK?
 • Czy na tym banerze jest napisane "karętkę" ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~Jadzia(2012-12-28)
 • Jak karętki to tylko w Elblagu, jak karetki to tylko do Olsztyna
Reklama