UWAGA!

Dwa lata po konsultacjach

 Elbląg, Dwa lata temu podczas konsultacji elblążanie opowiedzieli się za przyłączeniem miasta do województwa pomorskiego
Dwa lata temu podczas konsultacji elblążanie opowiedzieli się za przyłączeniem miasta do województwa pomorskiego

- Na złej współpracy z władzami wojewódzkimi miasto nic by nie zyskało - powiedział prezydent Elbląga Henryk Słonina. Dzisiaj mijają dwa lata od przeprowadzonych w Elblągu konsultacji społecznych, w których prawie 48 proc. mieszkańców (98 proc. z biorących udział w konsultacjach) opowiedziało się za przyłączeniem miasta do województwa pomorskiego.

Zdaniem prezydenta Słoniny jak dotąd współpraca z władzami wojewódzkimi w Olsztynie układa się dobrze.
     - Ostatnio, z czymkolwiek się zwrócimy, jesteśmy załatwiani na tak - stwierdził prezydent. - Stosunki są poprawne i nie wyobrażam sobie, żebym wojował z władzami wojewódzkimi: jakie byłyby z tego korzyści dla miasta?
     Henryk Słonina dodał, że temat przyłączenia Elbląga do województwa pomorskiego pozostaje sprawą na przyszłość.
     - Jesteśmy w województwie warmińsko-mazurskim, ale ciągle uważam, że o wiele więcej łączy nas z Gdańskiem - stwierdził prezydent. - Trzeba przedyskutować jeszcze raz tę kwestię. Niestety, dla naszych zamierzeń nie zdobyliśmy poparcia w AWS-owskim rządzie i teraz, jak widać, też nikt zdecydowanie się nie deklaruje.
     Prezydent dodał, że konieczna będzie jednak dyskusja na ten temat.
     - Nie tylko na lokalnym, ale także na poziomie centralnym należy przedyskutować argumenty. Nie teraz, ale może za dwa, trzy miesiące powinniśmy określić jasno nasze stanowisko. To jesteśmy winni mieszkańcom.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pieprzyć Olsztyn i Gdańsk, JA CHCĘ ŻYĆ W WOJEWÓDZTWIE ELBLĄSKIM!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin!!!(2001-10-10)
 • Ja Też
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drugi Elblążanin(2001-10-10)
 • Już jest nas dwóch, stwórzmy wielką organizację i zablokujmy wszystkie drogi w powiecie, to wtedy będziemy mieli to co chcemy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2001-10-11)
 • Niestety, pan prezydent dal d..py, bo wyslal niekompletna dokumentacje do rady minstrow w sprawie przylaczenia Elblaga do wojewodztwa Gdanskiego. A moze byl to SABOTAZ?
 • 99% Elblążan wyrazilo chęć przyłączenia Elbląga do województwa pomorskiego oczyście tym samym deklarując zdecydowaną niechęć do Olsztyna a i tak władze miasta mają to w d*pie. Zorganizowanie konsultacji to był jedynie pretekst, żeby dać zarobić swoim znajomy firmom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozczarowany(2001-10-12)
 • Wyniki konsultacji są wiążące dla władz Elbląga . Taki zapis widnieje w uchwale Rady Miejskiej. To, że wojewoda Z.Babalski starał się załagodzić podziały, to nie znaczy, że można sprawę uważać za zamkniętą .Nadal uważam,że korzystniejszy dla naszego miasta byłby jego związek z Gdańskiem i Pomorzem.Do tego potrzeba jednak pewnej odwagi politycznej, której rządzącym Elblągiem zabrakło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Wilk(2001-10-16)
 • Panie Prezydencie Słonina .Pana kwalifikacje sprzedawcy które dokumentuje pan sprzedając kolejne grunty pod zagraniczne hipermarkety ,predysponują pana do miana sprzedawcy roku 2001 .Mam nadzieje że znajdzie pan pracę w jednej z tych placówek po wyborach samorządowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zgryźliwy(2001-10-17)
 • Wczoraj w lokalnej prasie wyczytałem że dwóch biznesmenów wznowi produkcję w „Renomie”. Z treści zamieszczonej informacji wynika że Zarząd Miasta będzie współuczestnikiem tego interesu ,a mianowicie :zaciągnie kredyt na zakup budynku który następnie tym biznesmenom, cha ,cha wydzierżawi. Dalej czytamy, że „Miasto” załatwiło im zbyt na produkowany w zakładzie towar, oprócz tego wszystko już mają. Mają oczywiście tani lokal od „Miasta”, maszyny na kredyt, materiał na termin płatności „oddam jak będę miał” i pracę zdesperowanych ludzi ,którzy pójdą w tej chwili na wszystko żeby ją uzyskać. Proszę sobie przypomnieć, jak wielokrotnie autentyczni pracodawcy , reprezentanci 60-ciu elbląskich zakładów stolarskich i kaletniczych , prosili pana o pomoc w nagłośnieniu ich problemów ,o pomocy finansowej czy w szukaniu rynków zbytu nawet nie marząc . Odprawiał ich pan z kwitkiem zwalając wszystko na ekipę Buzka i inne czarne moce .Sądzie że kroi się tu jakiś przekręt i jest to nowy sposób na trwonienie publicznych pieniędzy . Ale na wszelki wypadek zapytam : · Cóż to za tajemniczy biznesmeni i jakie mają referencje jako producenci ? · Czy ten ostatni ruch oznacza jakąś trwałą zmianę w pana polityce wobec elbląskich pracodawców ? · Jeżeli pan ,panie Słonina jest w stanie załatwić taki drobiazg jak rynek zbytu dla tych biznesmenów ,to czy w kolejce może się już ustawić spora grupa producentów elbląskich po poręczenia kredytowe , przydział lokali i co najważniejsze przydział rynków zbytu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Działający i niezadłużony prod(2001-10-17)
 • Czy tereny rekreacyjne , działki , osiedla mieszkaniowe i dzielnice domów jednorodzinnych , przy Marymonckiej, Kościuszki ,Chrobrego , Działkowej i Podchorążych , dalej Wyżynnej i Łęczyckiej ,przez które ma przebiegać „obwodnica wschodnia miasta” , to faktycznie pana tereny niezamieszkałe ? Kto dał wam prawo do tak głębokiej ingerencji w strukturę miejską bez przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych. ? Kiedy zastanie wyłożony do wglądu plan miejscowy bym jako mieszkaniec Kościuszki mógł powiedzieć co o tym myślę?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tadek Kościuszko(2001-10-17)
Reklama