UWAGA!

Dwa wypadki, sześcioro rannych

Elbląg, Dwa wypadki, sześcioro rannych
Fot. P.S.

Dwa wypadki drogowe oraz sześcioro osób rannych w tych wypadkach - tak przedstawia się podsumowanie minionego długiego weekendu na naszych drogach. Od czwartku do niedzieli na drogach w Elblągu i w powiecie miało również miejsce 16 kolizji.

Do pierwszego wypadku doszło w czwartek około godziny 10 na trasie Wysoka - Powodowo. 26-letni kierowca fiata 126p z nieznanych przyczyn uderzył w drzewo, ranny został kierowca samochodu oraz pasażerka. Prowadzący pojazd był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.
     Do drugiego groźnego wypadku doszło w piątek około godziny 14.40 w miejscowości Marzewo. 20-letni mężczyzna kierujący osobowym Volkswagenem Passatem, jadąc w kierunku Warszawy, z nieznanych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia pięć osób trafiło do szpitala, w tym jedna w stanie krytycznym. Kierujący był trzeźwy. Przyczyny wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.
     - Podczas długiego weekendu w pilnowanie bezpieczeństwa na drogach Elbląga i powiatu zaangażowanych było 67 policjantów, którzy byli wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i Straży Miejskiej - informuje st. post. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Łącznie podczas działań skontrolowano 228 kierujących. Nałożono 134 mandaty karne, w tym aż 61 za przekroczenia dozwolonej prędkości a 38 za niebezpieczne, nieprawidłowe wyprzedzanie. Policjanci zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych, natomiast do policyjnego aresztu trafiło sześciu nietrzeźwych kierujących. Oprócz tych działań prowadzone było również monitorowanie przekraczania dozwolonej prędkości. Ustawione fotoradary przez cztery dni sfotografowały aż 117 pojazdów, których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Apelujemy o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku. Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Zapowiadamy konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama