UWAGA!

Dyrektorskie fotele czekają

 
Elbląg, Miasto szuka m.in. dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Miasto szuka m.in. dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących (fot. Witold Sadowski)

Dyrektorom 13 elbląskich placówek oświatowych skończyła się kadencja. Prezydent mógł ją, co prawda, przedłużyć, ale postawił na konkurencyjność. Oferty można składać do 28 maja. Póki co, chętnych brak.

Prezydent Elbląga ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów: Przedszkola nr 6, 14, 21, 29, Szkoły Podstawowej nr 4, 8, 15, 16, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, IV Liceum Ogólnokształcącego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1.
       - Dyrektorom skończyła się 5-letnia kadencja. Prezydent mógł, co prawda, ją przedłużyć, ale stawia na zasadę konkurencyjności – wyjaśnia Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Dotychczasowi szefowie placówek oświatowych mogą oczywiście przystąpić do konkursu.
       Do 28 maja można składać oferty. Póki co, żadna nie wpłynęła.
       - Poprzednie doświadczenia konkursowe pokazują, że oferty są składane ostatniego dnia – kończy rzeczniczka prezydenta miasta.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Siebie sami się wymieńcie ! Jeśli szkoła dobrze funkcjonuje to po co wymieniać dyrektorów. Warunkiem dobrego i efektywnego wykonania powierzonych obowiązków jest długoterminowość. Trzeba lat pracy, aby poznać dogłębnie szkołę i jej problemy. A tych z dnia na dzień przybywa. Dyrektor szkoły to instytucja. To doświadczenie i oddanie temu co się robi. Zatem jeszcze raz, od szkoły urzędnicy trzymajcie się jak najdalej. Najlepiej nie zajmujcie się tym, na czym się nie znacie, tylko chwileczkę. .. a na czym Wy się znacie ?
 • wszystkim dyrektorom szkol ktorym konczy sie kadencja a maja mozliwosc przejsc na emeryture to mowimy. .. .. DZIEKUJE!!!niech wykaze i " uczy sie " mlodsze pokolenie
 • Jeśli Dyrektor sp15 zajmie się zagospodarowaniem boiska przyszkolnego( którego w zasadzie tam brak - to wstyd, by taka szkoła mając tak fantastyczny plac, miała tak skandaliczne zaplecze ) - może pozostać na kolejne 5 lat. Jeśli jednak nie czuje potrzeby i zamiaru walki o nie - (wypalenie zawodowe) - niechaj czuje oddech konkurencji. ..
 • Jaka konkurencyjnośc ??? Układy, układy, układy. Jak zawsze zresztą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  4
  ja212(2014-05-15)
 • Dziwny tekst, przecież to normalne, że jak się kończy kadencja, to są konkursy. Tak było zawsze. Nawet za " rządów" Platformy, tylko wtedy konkursy były ustawiane - np. w SP 18 i innych. Były dyrektor edukacji dzielił i rządził. Już nie pamiętacie tego?
 • Uff1 Nareszcie zmiany, zmiany. ..
 • Konkursy być powinny żeby dotychczasowi dyrektorzy poczuli, że nie są to stanowiska na stałe. .. Dyrektorem się bywa a człowiekiem się jest :) a dyrektor SP15 to oprócz boiska niech zajmie się rozwiązywaniem problemów w szkole a i panie w sekretariacie mogłyby być przyjaźniejsze. ..
 • Irminę S. S (kiedyś pracowała w 16 )na ministrę oświaty - polecam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  janinela(2014-05-15)
 • Wymieniać, wymieniać ! Bo dyrektorka w 1 LO pierwsze co zrobiła po objęciu stanowiska to zmieniła meble w swoim gabinecie, a które były zakupione przez poprzednią dyrektorkę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  zosieńka(2014-05-15)
 • Myślę, żę potrzebne szkołom zmiany po 5 latach tworzą się łańcuszki, oraz kółka wzajemnych adoracji, prace dostają znajome dyrektora. .. .W 16 np Pani dyrektor jest już w takim wieku, że mam wrażenie, że na żadne zmiany się nie nagnie jak to mówią " starego drzewa się nie nagnie. .. " zmiany muszą być. !
 • Brawo Panie Wilk. PROPONUJĘ ZASADĘ KONKURENCYJNOŚCI stosować również do obsadzania stanowisk w radach nadzorczych miejskich spółek, stanowisk w UM i w spółkach miejskich oraz do pozostałych spraw, o których Pan ostatnio sam zadecydował niczym we własnym folwarku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  eeedek(2014-05-16)
 • Bzdura. Konkurs tylko ułatwia zmianę na uległych i swoich. Już niedługo wybory i będzie po p. Wilku. Zatem lepiej zostawić Tych co mimo kończącej się kadencji sprawdzili się i mogą spokojnie pracować dalej. Nasuwa się jednak pytanie, jak p. Wilk mógł kierować tyle lat zakładem, który notorycznie przynosił straty. Dlaczego przez tyle lat nikt nie wyrzucił Go za nieefektowną pracę. I powiedzmy sobie wprost, czy to właściwy człowiek do oceniania czegokolwiek ? Bo ja mam niezbitą pewności, że to jest ostatnia osoba która mogłaby wydawać jakakolwiek opinię.
Reklama