UWAGA!

Dyspozytorka oskarżona

Elbląska Prokuratura Rejonowa przygotowała akt oskarżenia przeciwko dyspozytorce elbląskiego pogotowia, która nie wysłała karetki do chorego dziecka. 10-miesięczny Szymon zmarł na sepsę. Chłopca do szpitala przywieźli jego rodzice kilka godzin po wezwaniu karetki.

Prokuratura postawiła Małgorzacie R. dwa zarzuty:
     - Prokuratura oskarża dyspozytorkę o to, że nie udzieliła pomocy człowiekowi, który znajdował się w bezpośrednim niebezpieczeństwie zagrożenia życia - mówi prokurator Jolanta Rudzińska. - Drugi zarzut to sfałszowanie wpisu do książki rejestrowej wyjazdów karetek.
     Z opinii, jaką przygotował biegły, wynika, że udzielenie pomocy dziecku dwie godziny wcześniej zwiększyłoby szanse na przeżycie dziecka.
     Prokuratura mimo początkowych wątpliwości nie zmieniła zarzutu nie udzielenia pomocy na zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, ponieważ - jak wyjaśnie Jolanta Rudzińska - jest to nie do udowodnienia.
     W ciągu postępowania w tej sprawie badano też, czy lekarze w szpitalu miejskim, dokąd po trzech godzinach od zgłoszenia trafiło chore dziecko, postępowali zgodnie z wiedzą i sztuką lekarską. Zawiadomienie w tym zakresie złożył w prokuraturze ojciec dziecka. W ciągu najbliższych dni ma być wydana ostateczna decyzja w sprawie, ale - w opinii prokuratury - lekarze ratowali małego Szymona zgodnie ze sztuką lekarską.
     Akt oskarżenia dyspozytorki trafi do Sądu Rejonowego w Elblągu najprawdopodobniej już w poniedziałek.
     
     
     Inne publikacje portElu na ten temat
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • ...a przeciez to DOKTUR zawinił %o
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Penders(2004-06-04)
 • a lekarz dyżurny to co???????????????
 • Dlaczego jeszcze pracuje w szpitalu osoba ktora była odpowiedzialna za dyspozytorki?Została przeniesiona tylko na inne stanowisko a juz dawno powinna wyleciec z pracy i odpowiadac tak jak ta dyspozytorka.Wszyscy wiemy o kogo chodzi?Ale pan Dyrektor nie kwapi sie wyciagnac wnooskow wobec owej Pani M.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZETELNY(2004-06-05)
 • Dziecko było brudne i zaniedbane nie tylko higienicznie przy przyjęciu do szpitala , więc może akt oskarżenia należałoby skierować tez przeciwko opiekunom?
 • ZETELNY: nie chciałabym być na miejscu osoby która ma podjąć decyzję o wyrzuceniu kogoś z pracy. Ja też dałabym ostatnią szansę na innym stanowisku, tym bardziej, że mówimy tu o osobie odpowiedzialnej pośrednio a nie bezpośrednio za czyjeś decyzje i sfałszownie księgi. Poza tym jestem ciekawa czy trzymałbyś się swojego zdania gdyby to przytrafiło się np.Tobie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stara@(2004-06-08)
Reklama