UWAGA!

Działania „Prędkość”

 
Elbląg, Działania „Prędkość”
fot. (arch. portEl.pl)

Dzisiaj od rana elbląska drogówka czynnie uczestniczy w wojewódzkich działaniach pod nazwą „Prędkość”. Akcja ukierunkowana jest na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, toteż kierowcy jadący szybciej niż pozwalają na to przepisy, muszą liczyć się z mandatami i punktami karnymi.

Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drodze, dlatego policjanci z elbląskiej drogówki prowadzą kontrole na drogach, gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Patrole można dzisiaj spotkać w Elblągu, ale nie tylko. Mundurowi, wyposażeni w laserowe mierniki prędkości, prowadzą kontrole również na drogach powiatowych i gminnych. W akcji weźmie udział 16 policjantów elbląskiej drogówki oraz 2 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych. Akcja „Prędkość” zakończy się dzisiaj o godzinie 22:00.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • dzis od rana?? od kilku dni dręczycie ludzi. .. więcej was niż normalnych aut na drodze. .. ..
 • Bodzio dzisiaj się nadział 8 pkt 300 zł (90 na 50 km). :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  beatle(2014-10-30)
 • Do konca roku limity musza robic
 • zabierać prawo jazdy dożywotnio i konfiskować samochody, od razu by się nauczyli jeździć wariaci drogowi!
 • szwadrony aparatu państwowego represji drogowej bezlitośnie łupią obywateli jak tylko się da pod przykrywką bezpieczeństwa
 • Zapraszamy na drogi powiatowe i gminne, z tym tylko, że dużo częściej niż raz na kilka miesięcy oraz życzymy tam w szczególności na dobre łowy de. .ili, którzy wciąż zagrażają nam nasze bezpieczne poruszanie.
 • Jedz przepisowo a nie będziesz musiał krytykować takich akcji. .. to do tych, co tak tutaj krytykują !!!!!
 • Nie rozumiem oburzenia, bo jeżeli ktoś nie narusza w rażący sposób przepisów to nie dostanie mandatu. Jeżeli ktoś jedzie 90 na dozwolonej 50 to nie wiem skąd jego zdziwienie. Mi też się zdarza jechać 60 na 50,czy 100-110 na 90,ale jak ktoś przelatuje 100 na 50 to sam bym go najchętniej zawlókł na posterunek.
 • Możesz jechać przepisowo a żarówka ci się spali albo samochód zgaśnie na zakazie czy zapomnisz świateł włączyć i już szwadron prześladowczy bloczek z mandatem otwiera. Dużo jeździłem w Niemczech i tam policja ma zarówno zaufanie jak i szacunek bo jest nastawiona głównie na pomoc a nie na łupienie. Owszem wlepią mandat ale nie na siłe i jak już jest to na prawdę konieczne. Tam policjant pomoże zepchnąć uszkodzone auto, wciśnie hamulec żebyś zobaczył światła STOP, pomoże, wyjaśni, wytłumaczy. Kultura i otwartość. Nasi mogliby im jedynie buty po służbie czyścić albo skarpety prać. W Polsce niestety chamstwo, gburostwo i pogarda przemawia przez policjantów oraz nacisk na jak największą liczbę mandatów bezwzględnie na okoliczności bo inaczej nie wracaj ze służby. Kiedyś na szkoleniach próbowali ich uczyć kultury i zachowania w stosunku do drugiego człowieka. Możemy zobaczyć W bezpośredniej relacji z kontrolującym policjantem że żadnego skutku to nie przyniosło. Prostak drwiący, szydzący czy podśmiewających się z kontrolowanego kierowcy to codzienność na drogach. Nie dziwota że ludzie na nich plują i przeklinają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  0
  DeutschlandUberalles(2014-10-30)
 • akacja jak najbardziej zasadna i bardzo potrzebna, stop wariatom drogowym! zapraszam na Opalową i Szafirową, wariat, wariatem pogania. ..
 • do durnia co pisze jedz przepisowo. .ja jechałe wczoraj przepisowo i zatrzymali ritynowo więc moherze spier. .. w krzaczory bujać wory. ..
Reklama