UWAGA!

Dzieciom na pomoc

W Domu Dziecka Orle Gniazdo w Marwicy pod Pasłękiem i w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamienicy Elbląskiej powstaną świetlice socjoterapeutyczne.

300 tysięcy złotych z ministerstwa pracy otrzymało na ten cel Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu. W ramach tej samej puli pieniędzy w Elblągu powołana zostanie poradnia rodzinna.
     Świetlice mają być pierwszymi, jakie powstaną w ramach przygotowanego przez Centrum programu podniesienia poziomu edukacyjnego dzieci z powiatu elbląskiego.
     - Potrzeby i zaniedbania w zakresie edukacji dzieci na wsi są ogromne - mówi Janusz Lichacz, dyrektor Centrum. - Programy nauczania stawiają przed nimi wciąż wyższe wymagania, a coraz gorsze są warunki, w jakich żyją wiejskie rodziny.
     - Jeśli uda nam się znaleźć pieniądze, docelowo świetlice powstaną w każdej z dziewięciu gmin naszego powiatu. Na razie wybraliśmy te miejscowości, w których mamy już specjalistyczną kadrę - dodaje Janusz Lichacz.
     Każda ze świetlic wyposażona będzie w sprzęt audio-wideo i komputery z programami edukacyjnymi. Pod opieką pedagogów dzieci będą odrabiać lekcje i nadrabiać szkolne zaległości.
     Świetlice mają ruszyć jeszcze w styczniu.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama