UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień Flagi

Jeśli chcesz, to polska flaga narodowa może wisieć przy Twoim domu przez cały rok. Warunek jest jeden - trzeba traktować ją z należytym szacunkiem. Biało-czerwona nie może być wymięta i poplamiona. Jeśli towarzyszą jej inne flagi, to nasza - polska ma pierwszeństwo...

W powojennej Polsce władze komunistyczne zakazały używania barw narodowych poza wyznaczonymi dniami. Za łamanie zakazu groziły sankcje w postaci aresztu lub grzywny. Chodziło o niedopuszczenie do jakichkolwiek protestów przeciwko ówczesnej władzy pod barwami narodowymi.
     Dwa lata temu w znowelizowanej ustawie „O godle, barwie i hymnie RP” znalazł się zapis: „Każdy ma prawo używać barw Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności w celu podkreślenia znaczenia uroczystości, świąt i innych wydarzeń”.
     Ważne jednak jest, jak nasza flaga narodowa wygląda - musi być czysta i wyprasowana. Ważne jest też, jak wieszamy flagę. W układzie poziomym barwa biała jest u góry. W układzie pionowym kolor biały umieszcza się po lewej stronie płaszczyzny oglądanej z przodu. To istotne uwagi, bo - jak mieliśmy okazję niedawno się przekonać - nawet pracownicy biura Prezydenta RP mieli kłopot z prawidłowym zainstalowaniem flag na samochodzie głowy państwa. A stosowna ustawa nie pozostawia nawet cienia wątpliwości w tej sprawie.
     Wzorem innych państw, także Polska ustanowiła swój Dzień Flagi. Święto przypada 2 maja. Tego dnia obchodzimy też Dzień Polonii i Polaków Za Granicą. Dzień Flagi jest z natury apolityczny. Święto jest okazją do manifestowania naszej przynależności, przywiązania do państwowości, czyli krótko - do okazywania patriotyzmu. Zatem - flagi na maszt!
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • flaga czy hymn naleza do narodu a nie do panswa. biurokraci moga sie wypchac ze swoimi ustawami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bialoczerwony (na codzen)(2006-04-29)
 • Pani MIRO ma Pani całkowitą rację! Dlatego zapraszam Panią, by Pani zobaczyła w jakim otoczeniu znajduje się GODŁO POLSKI - ORZEŁ BIAŁY w biurze Pana Edmunda Kozłowskiego, przy ul. 1 Maja 2. Powiem szczerze - w przeciętnym mieszkaniu rodziny cygańskiej jest większy ład i gradacja wartości!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczona.(2006-04-30)
 • Należy czcić symbole narodu. Naszym symbolem jest Orzel Bialy. Flaga jest tlko znakiem rozpoznawczym na mapie. Kazdy polski król elekcyjny mial inny znak. Zignorujcie znaki rozpoznawcze! Czcijcie i doceniajcie symbole! ORZEL BIALY jest tylko POLSKI! Yanke boys skubneli Go jak wszystko w swojej symbolice, wystarczy spojżeć na heraldykę w świecie. Nawet tak pogardzana prza USA pozostala część obu Ameryk ma swoje symbole. Należy cenić swoją tośamość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pemeko(2006-05-01)
 • Oj Pani zniesmaczona, niepotrzebne to cygańskie odniesienie. Obywatel Polski, czy to narodowości polskiej, ukraińskiej, niemieckiej, białoruskiej, żydowskiej, czy innej, wyznania chrześcijańskiego dowolnego kościoła, muzułmanin, buddysta czy wierzący inaczej na swój sposób podlega co do tego ochronie konstytucyjnej i nie wydaje mi się, żeby ze względu na wyznanie czy narodowość w jakiś szczególny sposób w średnim wymiarze odbiegał od średniej krajowej. To, że wg Pani Pan Poseł ma "burdel" w swoim biurze nie powinno stanowić powodu do obrażania np. Romów. Takie teksty są dopuszczalne tylko w Radio Maryja, bądźmy poza tym, bądźmy człowiekiem, obywatelem Rzeczpospolitej Polski.
 • Mieszkam w Norwegi juz ponad 10 lat. Norwedzy bardzo dumni sa ze swojej narodowosci. Tak jak Polska utracili swoja niezaleznosc i byli pof okupacja najpierw Dani pozniej Szwecji. W 1905 roku odzyskali swoja niepodleglosc i do dzisiaj obchodza dzien niepodleglosci bardzo uroczyscie (17 maja). Flaga norweska wisi nawet nawet na choince noworocznej i ten zwyczaj ja tez podtrzymuje. Flage wywiesza sie z okazji urodzin albo konfirmacji i nikogo to nie dziwi. Flaga nalezy do Wszystkich i do Kazdego.
Reklama