UWAGA!

Dzień Nauczyciela

 Elbląg, Uroczystość w kamieniczkach elbląskich
Uroczystość w kamieniczkach elbląskich (fot. Paweł Serocki).

W związku z tym, że w tym roku Dzień Nauczyciela przypada w sobotę 14 października, we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych w Elblągu obchodzono go już w piątek.

Także w piątek odbyła się miejska uroczystość poświęcona pedagogom. W trakcie spotkania w kamieniczkach elbląskich wyróżniających się w pracy nauczycieli uhonorowano Medalami Komisji Edukacji Narodowej i nagrodami Prezydenta Elbląga. 66 osobom wręczono Akty Nadania Stopnia Awansu Zawodowego Nauczyciela Mianowanego. Uroczystość uatrakcyjnił program artystyczny przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury.
     W Elblągu pracuje ponad 2 200 nauczycieli i, jak zapewnia naczelnik Wydziału Edukacji UM Anna Korzeniowska, są to ludzie o bardzo wysokich kwalifikacjach. Zdecydowana większość z nich, bo aż 97 proc., posiada wykształcenie wyższe, a ponad 50 proc. zdobyło już najwyższy stopień awansu zawodowego, czyli stopień nauczyciela dyplomowanego.
     Z nauczycielami o blaskach i cieniach ich pracy rozmawiała Marta Hajkowicz:
     
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W blasku mrocznym, cień ich niewidoczny!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Legalize(2006-10-14)
 • Dziś potrzeba 10 lat od rozpoczęcia pracy do uzyskania stopnia nauczyciela dyplomowanego i to pod warunkiem, że nie będzie jakichś zgrzytów po drodze, bo to niestety najszybsza możliwość. Zatem jeśli ponad 50% już ten tytuł posiada to mocno przeterminowana kadra w Elblągu jest to pewnie. Szkoda, że nie podali, ilu już nabyło prawa emerytalne, a nadal okupuje miejsca nie dając dojść do głosu młodym...
 • I nadal jesteśmy (chyba) państwem policyjnym - wg. LENINA, gdyż dzisiaj Policjant zarabia więcej niż nauczyciel! W niemieckim college'u w Karlsruhe nauczyciel matematyki po 20 latach pracy zarabia 4.230 Euro. W Polsce w Elblągu - nauczyciel języka polskiego - po 25 latach pracy zarabia - około 450 Euro....., czyli 10 razy mniej!!!! Ale z drugiej strony - nasze szkolnictwo jest b. bogate, gdyż magister od "fikołków" (wychowanie fizyczne) jest w tej samej grupie płacowej co mgr matematyki, fizyki, czy języka polskiego. Tak samo mgr plastyki, od śpiewu, bibliotekarz szkolny - jest to swoiście pojęta sprawiedliwość płacowa w szkole!!! Że tego min. Giertych jeszcze nie dostrzegł!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znerwicowany naucz. na rencie(2006-10-14)
 • co wynika z wypowiedzi poprzednika nauczyciele od "fikolkow"jak sie potocznie mowi sa na wyzszym poziomie intelektualnym od nauczycieli innych przedmiotow ,bo az w glowie sie nie miesci zeby emerytowny nauczyciel ponizal kolegow po fachu;zaden nauczyciel wych-fiz.nie wypowiada sie w taki sposob na temat innych nauczycieli .nauczyciel wychowania fizycznego konczy takie same studia a powiedzialabym ze nawet trudniejsze jak nauczyciele innych przedmiotow.takze nie widze potrzeby roznicowania plac a nwet powinni zarabiac wiecej gdyz praca z dziecimi na lekcji w-fu jest o wiele trudniejsza niz na innych lekacjach.
 • dokladnei na wfie nauczyciel musi miec wiedzie z biologi psychologi matematyki i ponosi osdpowiedzialnosc za o co dzieje sie na lekcji a moze stac sie barzo duzo w przeciwienstwie do np matematyki naktorej najwyzej mozna dostac 1
 • Wszystkim nauczycielom z okazji ich święta wszystkiego lepszego od obecnego i poprzeniego .
 • Nie jestem nauczycielką wychowania fizycznego tylko "przedszkolanką" i matką. Każdy miał prawo wyboru jakiego przedmiotu chce uczyć a może ktoś znalazł się w tym zawodzie z przypadku. Umysł idzie w parze z ciałem. Zdrowie naszych pociech jest wartością bezcenną, emerytowany nauczyciel powinien to wiedzieć. "Chłopcy i dziewczynki od fikołków" jesteście ok! Ja kończyłam Uniwerek ale dobrze wiem, że Akademia Wychowania Fizycznego to bardzo dobra szkoła dla ludzi z pasją Jestem pełna podziwu i uznania dla Waszej pracy. Gratuluję sukcesów! Przedszkolanka
 • Z moich wieloletnich obserwacji wynika , że nauczyciele od matematyki to często wielkie dziwolągi, natomiast nie zdarzyło mi się w życiu spotkać dziwoląga od W-F. Przyczyną przypadłości jest zapewne trzycyfrowe " ojejku". Jak ono niektórym w głowie miesza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  chello(2006-10-14)
 • Znerwicowany naucz. na rencie nie ładnie, że nie uwarzałeś na muzyce, sztuce i pewnie na w-f mało się ćwiczyło. Widzisz co straciłeś gdzie twoja radość życia. Na naukę nigdy nie jest za późno. zadbaj o swoje zdrowie idż na spacer do parku, poskacz parę fikołków przecierz wesołe jest życie staruszka. Popracuj nad systemem wartości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Przedszkolanka(2006-10-14)
 • Jestem zszokowana blędami ortograficznymi pani przedszkolanki,nie chcialabym aby taka osoba uczyla moje dziecko,mimo pogody ducha.....Wstyd! Można mieć dysortografię, ale są przecież programy sprawdzające pisownię, a te blędy wynikają raczej z niedouczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mama przedszkolaka(2006-10-14)
 • tu nie chodzi o ocenę intelektu, ale wkładu pracy. Nauczyciel w-f wraca do domu i nie musi przygotowywać sie do lekcji, sprawdzać sprawdzianów etc., nieporównywaly jest wkład pracy nauczyciela polonisty, przygotowującego uczniów do matury i nauczyciela w-f, a pensum to samo. Proszę więc nie pisać banałow w stylu" każdy miał prawo wyboru kierunku studiów"
 • obyś cudze dzieci wychowywał.... serdeczne pozdrowienia dla wszystkich nauczycieli. Trzymajcie się przyjaciele po fachu;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  młoda-pedagog(2006-10-14)
Reklama