UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Dzień Odblasków” - policjanci rozdawali elementy odblaskowe

 
Elbląg, „Dzień Odblasków” - policjanci rozdawali elementy odblaskowe
fot. policja

Policjanci ruchu drogowego elbląskiej komendy pełniąc służbę na drogach w okolicach Elbląga rozdawali napotkanym pieszym elementy odblaskowe. Tłumaczyli jednocześnie, jak ważne jest bycie widocznym na drodze.

Założeniem działań jest promowanie używania elementów odblaskowych wśród uczestników ruchu drogowego. Policjanci podczas służby będą wręczali opaski odblaskowe oraz zawieszki zapachowe zarówno pieszym jak i kierującym. Przedsięwzięcie to ma również uświadomić uczestnikom ruchu jak ważnym elementem bezpieczeństwa jest noszenie odblasków.
       Droga na Tolkmicko, Nowakowo oraz okolice podelbląskiej Dąbrowy to miejsca, w których wczoraj (25 stycznia) policjanci z ruchu drogowego kontrolowali osoby piesze. Działania zintensyfikowane były w godzinach rannych, kiedy jeszcze panuje zmrok, a mieszkańcy często pieszo muszą pokonać odległość poruszając się np. poboczem drogi. Zwykle jest to odległość, jaką pokonują bezpośrednio do miejsca pracy lub na przystanek autobusowy.
       Jak pokazuje jedno ze zdjęć wykonanych wczoraj, pieszy, który o 6.30 idzie poboczem drogi, może być niewidoczny dla kierującego pojazdem. Nawet mały element odblaskowy może to zmienić.
      
       Najlepszy prezent - bezpieczeństwo
       Zgodnie z prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe, nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w świetle latarni, także w przypadku przechodzenia przez oświetlone przejście pieszy jest bardziej widoczny posiadając odblask, niż gdyby go nie miał.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Dziwne mieszkam w okolicach Elbląga, ale prawie nigdy nie widzę żadnych funkcjonariuszy! A trzeba powiedzieć, że często naruszane są przepisy przez kierowców, no cóż nie dla wszystkich słowo bezpieczeństwo się należy. Najgorsze w tym wszystkim, że dużo policja o tym mówi a g. .. o za przeproszeniem robi.
Reklama