UWAGA!

Dzień Sapera

Elbląg, Dzień Sapera
Fot. nadesłane.

Dzisiaj (16 kwietnia) przypada doroczne „Święto Sapera”. Z okazji ich święta dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Wiesław Michnowicz podziękował im za ciężką i jakże niebezpieczną służbę zarówno w kraju jak i w czasie misji zagranicznych.

Przed 64 laty dzięki ofiarności saperów, ich pełnej oddania dla Ojczyzny postawie żołnierze Wojska Polskiego mogli sforsować Odrę i Nysę Łużycką, uczestnicząc w operacji doprowadzającej do zakończenia II wojny światowej.
     Saperzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej realizują w ramach 4 Patroli Rozminowania, oczyszczanie i rozminowanie z przedmiotów wybuchowych, niewypałów i niewybuchów – głównie z czasów II Wojny Światowej – na terenie trzech województw.
     Wykryli i rozminowali 24 szt. min przeciwpiechotnych i przeciwpancernych, 3 bomby lotnicze, 165 pocisków artyleryjskich i moździerzowych, 79 granatów ręcznych i przeciwpancernych oraz 2445 szt. innej amunicji. Razem podjęto 2716 sztuk różnego rodzaju niewypałów i niewybuchów, które zostały zdetonowane i zniszczone na wojskowych poligonach.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama