UWAGA!

Dziennikarz będzie świadkiem

Dziennikarz będzie musiał odpowiedzieć na pytania śledczych dotyczące umieszczenia na jednym z elbląskich portali internetowych informacji, które nie mają pokrycia w zebranym przez policję i prokuraturę materiale dowodowym, a mówiących o okolicznościach śmierci 20-letniego mężczyzny.

Prokurator Rejonowy z Elbląga poparł policjantów i złożył w sądzie wniosek o zwolnienie z tajemnicy dziennikarskiej redaktora tego portalu.
     Przypomnijmy, grupa dochodzeniowo-śledcza powołana przez Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 20-letniego elblążanina, którego ciało zostało znalezione 18 lutego około godziny 6.30 w Kumieli przy ul. Traugutta.
     Prokurator nadzorujący śledztwo zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok. Wynik badań wskazał utonięcie jako przyczynę śmierci mężczyzny. Na tym etapie śledztwa wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. Analiza krwi wykaże, czy 20-latek był pod wpływem alkoholu.
     Wczoraj (26 lutego) Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie polecił olsztyńskim policjantom - w ramach nadzoru nad postępowaniami przygotowawczymi prowadzonymi przez funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych naszego województwa - sprawdzenie wszystkich dotychczasowych czynności podjętych w tej sprawie przez kolegów z Elbląga. Wyniki pracy policjantów z KWP w Olsztynie wskazują jednoznacznie, że dla wyjaśnienia okoliczności śmierci 20-letniego mężczyzny funkcjonariusze z Elbląga wykonali wszystkie przewidziane prawem czynności.
     Zdjęcia wykonane przez policyjnych techników kryminalistyki na miejscu zdarzenia, bezpośrednio po odnalezieniu ciała mężczyzny, wykluczają, aby miał on, wbrew temu, co podaje jeden z elbląskich portali internetowych, obrażenia głowy bądź innych części ciała.
     Zeznania świadków nie potwierdzają także wersji wydarzeń przedstawionej na portalu, a dotyczącej okoliczności śmierci 20-letniego mieszkańca Elbląga - kłótni z innymi osobami, pobicia.
     Dziennikarz, jak wynika z informacji umieszczonych na portalu, publicznie prezentuje zupełnie inne - niż dotychczas ustalili policjanci i prokurator - informacje dotyczące śmierci młodego elblążanina. Dlatego też policjanci za pośrednictwem prokuratury złożyli wniosek o zwolnienie redaktora tego portalu z tajemnicy dziennikarskiej. Dzięki temu będzie świadkiem w tym śledztwie, mając jednocześnie możliwość podzielenia się ze śledczymi zdobytymi przez siebie informacjami.
     Jak do tej pory, informacje podane przez ten portal do wiadomości opinii publicznej, nie mają absolutnie potwierdzenia w materiale dowodowym zebranym w tej sprawie.
     Bez względu na dotychczasowe ustalenia, w dalszym ciągu śledztwo jest prowadzone wielowątkowo. Nadal nadzorować je będą policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
     
     
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Z licznych tajemnic zawodowych wyodrębniono cztery: adwokacką, radcowską, lekarską, dziennikarską, stanowiąc, że osoby obowiązane do zachowania tych tajemnic mogą być przesłuchane co do faktów objętych tymi tajemnicami tylko wówczas, gdy jest to niezbędne dla wymiaru sprawiedliwości oraz jedynie wtedy, gdy okoliczność objęta tajemnicą nie może być ustalona na podstawie innego dowodu. Tajemnica dziennikarska ma być uchylona po to aby ustalić osobę, która miała przekazać dziennikarzowi nieprawdziwe informacje? jaki to ma związek z dobrem wymiaru sprawiedliwości? przepis o uchyleniu tajemnicy dziennikarskiej w tej sprawie nie będzie miał zastosowania, nie po to został wprowadzony do KPK.
 • Nie możecie znaleźć sprawców i kombinujecie od początku w tej sprawie,to czepiacie sie dziennikarzy którzy chcą dojść prawdy.Oto metody U-becji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2007-02-27)
 • Dziennikarzowi narobią kłopotów za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, a pan K. nabije sobie jego kosztem odsłony swojego portaliku. Każda metoda na reklamę jest dobra.
 • Szczególnie ta robiona cudzym kosztem.
 • Gdyby nie ELBLAG 24 policja dawnwno by przestała się tą sprawa interesować a tak musza się wziąść do roboty. ''Śledztwo prowadzone wielowątkowo'' to dlaczego zaraz po wydarzeniu wykluczyli udział osób trzecich, dlaczego podawali informacje niezgodne z prawdą a potem musieli je prostowac, dlaczego rzecznik policji ''miał już dość tej sprawy''. Całe szczęście, że jest jeszcze niezależne medium w naszym mieście i na pewno nie jest to Portel.
 • Jedynie ELBLĄG 24 przedstawia rzetelne informacje w tej sprawie i ma odwage (dobrą wole) coś robić.
 • portel dawno sie juz sprzedal a najpeliej to bylo przed wyborami a teraz jak piesek slugusek tak
 • a jak bedzie odpowiadał nie tak jak sobie śledczy życzą to go wsadzą do więzienia...bha, bha, bha, bha, bha, bha...Białoruś normalnie, komuś się czasy i metody działania pomyliły, nie te czasy Panowie śledczy, ten dziennikarz może sobie pisać o Waszym śledztwie co chce, nawet, że ufo Wami steruje i jak Wam się to nie podoba do do Sądu Cywilnego go pozwijcie, postępowanie karne nie służy załatwianiu takich spraw
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wujek dobra rada(2007-02-27)
 • pan K wkoncu zabłysnął! kto go nie zna nie zrozumie o czym piszę ,szkoda tylko że za popularność tego pana będą płacić Tomka bliscy.Wydawca już osiągnoł swoj cel,
 • Kurde ludzie .... komu tak bardzo zalezy żeby uwalić to śledztwo ?? to mnie zastanawia. Najpóźniej za dwa dni mamy poznać wyniki toksykologiczne Niewierze w to że zdrowy młody mężczyzna mógł sie sam utopić w rzeczce która ma kilkanaście cm głebokośc nawt gdyby był pijany jest zima a rzeczka ma kilka st Ci. Ludzie rossądku. [...] Nękają teraz dziennikarza który tylko chciał udowodnić powszechnie wiadomą prawdę. Obudż sie Pan Panie komendancie bo krew ludzi zalewa !!
 • No to postraszyli dziennikarza, żeby się zamknął :( Czy nie lepiej zignorować działania niepoważne i robić swoje? A jeśli popełniło się błędy, to nie lepiej się przyznać, niż iść w zaparte? Skoro sprawa jest tak nagłośniona, to trzeba o niej rzetelnie informować, a tego chyba nikt policji w tej sprawie nie zarzuci ;) elblag24 przegiął, to fakt - ludzi młodzi, z prawie zerowym doświadczeniem życiowym, przedstawioną przez portal hipotetyczną wersję wydarzeń, wzięli za rzeczywistą. Redaktor nie zadbał dostatecznie o to, żeby było jasne, że tak mogło być, jak przedstawiono w artykule, ale nic nie wiemy, trudno nam uwierzyć w oficjalną wersję, ale nie można jej wykluczyć, nie mamy żadnych dowodów, ale staramy się czegoś dowiedzieć itd.
 • "Redaktor" K z elbląg24 zaślepiony swoim pseudo dziennikarstwem tym razem zapędził się za daleko - nie cofnoł się nawet przed wykorzystaniem tragedi Tej rodziny dla osiągnięcia taniej popularności, podważając jednocześnie autorytet urzędów państwowych jakimi są policja i prokuratura.Może wreszcie teraz ktoś mądry dobierze mu się do d..y i skończy się jego bezkarność. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny Tomka.
Reklama