UWAGA!

Dziś Dzień Hanzy, wczoraj festyn

Elbląg, Dziś Dzień Hanzy, wczoraj festyn
(fot. Damian Matwiejczyk)

W sobotę w wielu europejskich miastach, także w Elblągu, świętowano Dzień Hanzy. Na Bulwarze Zygmunta Augusta odbył się wielki festyn hanzeatycki. Zobacz fotoreportaż.

W Europie Dzień Hanzy obchodzony jest dziś - w niedzielę 21 maja, a większość miast Nowej Hanzy zorganizowało festyny podczas kończącego się weekendu.
     W Elblągu Dzień Hanzy obchodzony był po raz drugi, a festyn na Bulwarze zorganizował Urząd Miejski przy współpracy z Muzeum Historyczno-Archeologicznym. Festyn rozpoczął się w południe i potrwał do wieczora. Elblążanie mogli obejrzeć spektakle historyczne: „Jak Wielki Szpitalnik Werner von Tettingen Elbląg do wojny z królem Władysławem szykował”, „Wizyta u kata tczewskiego wynajętego na usługi przez Wielkiego Szpitalnika Wernera von Tettingen do posług wszelkich”, „Jak Szwedowie królewskie miasto Elbląg Roku Pańskiego 1626 dobywali” oraz „Jak Szwedowie w Królewskim Mieście Elblągu, Roku Pańskiego 1626 rekrutacje czynili, aby pod Gniewem w bitwie z Zygmuntem III Wazą się potykać”.
     Były też m.in. opowieści o warsztatach rzemieślniczych dawnego Elbląga, turniej kuszników, pojedynki szermiercze braci zakonnych na broń średniowieczną, zabawy i turnieje w osadzie Wikingów, plener malarski, występy zespołu muzyki dawnej, jarmark hanzeatycki, musztra muszkieterów i pikinierów, strzelanie z muszkietów i dział oraz przemarsz Żółtego Regimentu Piechoty z chorągwiami i proporcami ulicami Starego Miasta.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama