UWAGA!

Dziś Święto 16 Batalionu Dowodzenia i Festyn Mundurowy w Elblągu

 Elbląg, Dziś Święto 16 Batalionu Dowodzenia i Festyn Mundurowy w Elblągu
fot. st. chor. Sławomir Tessar

Dziś, 22 maja 16 Batalion Dowodzenia im. Ziemi Elbląskiej, wchodzący w skład 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej obchodzić będzie swoje doroczne święto. Dokładnie o godz. 11 na placu apelowym 16 batalionu przy ul. Królewieckiej 169, rozpocznie się uroczysty apel pododdziałów – w tym Szwadronu Kawalerii. Godzinę później rozpocznie się festyn dla elblążan.

W uroczystości wezmą udział zaproszeni goście, rodziny, przyjaciele i sympatycy batalionu oraz żołnierze i pracownicy „jubilata”. W trakcie uroczystości zostaną odczytane okolicznościowe rozkazy, wręczone wyróżnienia oraz przekazane życzenia. Część oficjalną uroczystych obchodów święta zakończy defilada pododdziałów.
       Bezpośrednio po uroczystościach na placu, wszyscy uczestnicy udadzą się na teren Ośrodka Szkolenia Specjalistycznego Łączności 16 batalionu, gdzie o godz. 12 nastąpi uroczyste otwarcie czwartego, wspólnego „Festynu Mundurowego”. Czemu wspólnego – już wyjaśniamy.
       W maju swoje święto obchodzą Straż Pożarna, Straż Graniczna oraz 16 batalion dowodzenia. Stąd też cztery lata temu zrodził się pomysł zorganizowania wspólnego festynu dla mieszkańców Elbląga i regionu. Właśnie 22 maja po raz czwarty odbędzie się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju „Festyn Mundurowy” – zorganizowany wspólnie przez 16 Batalion Dowodzenia, Państwową Straż Pożarną, Placówkę Straży Granicznej przy współudziale Policji Państwowej, Służby Więziennej, Służby Celnej oraz Nadleśnictwo – wszystkie służby z Elbląga. W bardzo bogatym programie mnóstwo atrakcji, pokazów i występów artystycznych, które zadowolą zarówno najmłodszych jak i dorosłych. Wielką i niepowtarzalną atrakcją, będzie udział w festynie Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich ze Starogardu Gdańskiego pod Dowództwem Rotmistrza Krzysztofa Landowskiego. Można będzie obejrzeć specjalny pokaz musztry ułańskiej, sprawności ułanów i koni w specjalnych pokazach, ale też dosiąść koni i poczuć się w siodle jak prawdziwy ułan. A skoro o zwierzętach „mundurowych” mowa, psy służbowe Straży Granicznej, Policji i Służby Więziennej przedstawią Państwu stopień swojego wyszkolenia i działania – specjalny pokaz tylko dla uczestników festynu. W programie także pokazy działania drużyny bojowej Straży Pożarnej z zakresu ratownictwa chemicznego, działanie Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, działanie patrolu saperskiego, działanie patrolu pieszego w ubezpieczeniu i tymczasowy posterunek kontrolny, pokazy statyczne sprzętu i wyposażenia poszczególnych służb, Koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia oraz pokaz musztry paradnej Kompani Honorowej 16 Batalionu Dowodzenia. Myślę, iż zaintrygowałem Państwa na tyle, że zechcecie przybyć i wziąć udział w tym pełnym atrakcji „Festynie Mundurowym”.

 


       Zapraszam Państwa w piatek, 22 maja o godz. 11 na Uroczysty Apel z okazji Święta Batalionu, zaś o godz. 12 do Ośrodka Szkolenia Specjalistycznego Łączności 16 Batalionu Dowodzenie przy zbiegu ulic Królewieckiej i Piłsudskiego w Elblągu na „Festyn Mundurowy”. A bawić się będziemy wspólnie do godz. 18. 00 – więc i po pracy będzie można się zrelaksować.
      

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A co to za swieto jak wszyscy pracuja.Taka impreze sie robi w sobote jak ludzie maja wolne.Ale wcale sie nie dziwie ze to 16batalion dowidzewa i paniki.
 • W piątek? Od 11-tej? Dla rodzin? Heloł!!!
 • Szweje jak zwykle robią imprezę dla samych siebie i nigdy dla elblążan. Krzywda by się stała jakby któryś miał przyjść do roboty w sobotę. Zlikwidować tą bandę nierobów i pasożytów.
 • Właśnie. .. .. szkoda bo w Braniewie tak samo było od 12-15.00 mozna było zwiedzac jednostkę zobaczyć czołgi itd. Troche słabo pomyslane
 • My żołnierze nie będziemy robić żadnych imprez dla tych którzy nas opluwaja robimy imprezy dla Naszych rodzin i Naszych dzieci. Ja osobiście mam w głebokim poważaniu co byś jeden malkontencie z drugim sobie życzył, walą mnie wasze zachcianki jak i to że takie imprezy kojarzą wam się tylko z nażarciem się darmowej grochówki a o przychodzeniu dla motłochy w sobote to zapomnij głąbie bo ja wtedy mam czas przeznaczony dla mojej rodziny a nie dla takich jak ty
 • Ktoś tu nie doczytał. .. UWAGA: impreza jest do 18.00. Peter: proponuję, żebyś nas zaprosił na swoje święto, a zawodowemu życzę dużo medali :) Zawsze źle. .. Zapraszamy wszystkich, także narzekaczy. Niech zobaczą, że na świecie żyją nie tylko skwaśniali ludzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  Pi€karczyk(2015-05-20)
 • "A bawić się będziemy wspólnie do godz. 18.00 – więc i po pracy będzie można się zrelaksować". Ale po co przeczytać do końca lepiej od razu kłapać dziobem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  czytająca(2015-05-20)
 • od 12 wczesniej odznaki beda sobie dawac
 • Po kiego ch. .. .robicie ten spęd skoro macie takie zdanie o nas zwykłych szaraczkach. .. a swoją drogą teraz wojsko to przedszkole więc nie rozumiem skąd taka zarozumiałość. .. wasza wysokość niby żołnierzu !!!!
 • Nie chcesz- nie idź tumanie wiecznie niezadowolony. Ja chętnie przyjdę jako cywil a miałem okazje służyć swojego czasu na Królewieckiej 18 m-cy i miło to wspominam. Teraz wyrosło pokolenie gimbazy zza klawiatury które powinno porządnie wpier. .ol dostać na kompanni to może wyszliby na ludzi a nie ćwoków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  JW1261(2015-05-22)
 • Do JW1261 - zgadzam się i popieram.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  htrshgz(2015-05-22)
 • Jednostka jest nastepczynią kilku dobrych batalionów chciażby 43 batalionu łączności. .. .. Przy niskaich nakładach finansowych i materiałowych ma się czym pochwalić. To, że maja Świeto to fajnie.
Reklama