UWAGA!

e-rekrutacja

Elbląg, Twórcy systemu e-rekrutacji.
Twórcy systemu e-rekrutacji.

Są młodzi, zdolni i - jak się wydaje - świat stoi przed nimi otworem. Agnieszka Wójcik, Dawid Labuda, Maciej Sidor i Tomasz Sikora - studenci ostatniego roku informatyki elbląskiej PWSZ, są autorami oryginalnego systemu elektronicznej rekrutacji gimnazjalistów do szkół średnich.

Jest to ich inżynierska praca dyplomowa. System zaczął działać jeszcze przed obroną dyplomów zdolnej czwórki. Dzięki niemu miasto zaoszczędzi około 60 tysięcy zł, bo tyle taki program kosztuje. A ten elbląski jest prezentem od informatyków z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
     Efektem pracy studentów zachwyceni są nie tylko ich wykładowcy z Instytutu Informatyki Stosowanej. Teresa Jurewicz-Obrzut i Krzysztof Brzeski - kierownicy projektu mówią, że szukali dobrego pomysłu „na dużą rzecz” i ludzi zdolnych do jego realizacji.
     - Pomysł narodził się sam. Poprzednio inni nasi studenci wymyślili i wprowadzili w życie podobny system rekrutacji kandydatów do naszej uczelni. Obaj już pracują w dużych firmach - mówi dyrektor Brzeski. - Ci też nie będą mieli kłopotu ze znalezieniem pracodawcy - dodaje z uśmiechem.
     Możliwości elektronicznego naboru już docenia Wydział Edukacji Urzędu Miasta. Jego naczelnik Anna Korzeniowska ma świadomość, że wprowadzanie danych oznacza więcej pracy dla wychowawców odpowiedzialnych za swoich absolwentów. Ale potem system zapewni wszystkim oszczędność czasu. W terminie wyznaczonym przez oświatowe przepisy uczniowie szybko dowiedzą się, sprawdzając swoje osobiste konto, czy dostali się do wymarzonej szkoły. Jeśli nie do tej z pierwszego wyboru, to do wyznaczonej w drugiej i trzeciej kolejności.
     Praca nad systemem Rekrut trwała rok. - Uczelnia udostępniła nam pomieszczenia do swobodnej pracy - mówią autorzy projektu. - Każdy miał wydzielone zadania, a musieliśmy też pracować razem. Najwięcej problemów mieliśmy ze stroną organizacyjną systemu. Włączeni do niego jesteśmy my, czyli PWSZ, 20 szkół (gimnazjów i tych średnich), kilkudziesięciu nauczycieli i ponad 2 tysiące uczniów.
     Ważny tu jest przepływ informacji i swoboda korzystania z systemu. Studenci zapewniają, że żaden z trzecioklasistów nie będzie miał z tym kłopotu. A jak system ostatecznie się sprawdzi, okaże się 3 lipca o godz. 8. Wtedy wszystko będzie jasne i powstaną dostępne w internecie listy uczniów przyjętych do szkół średnich.
     O samej rekrutacji napiszemy niebawem.
     Materiał Marty Hajkowicz:
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bardzo mnie cieszy, że absolwenci mojego rocznika kierunku IT a także ich młodsi koledzy odnoszą sukcesy. Życze jak najlepiej. Bardzo owocna okazała by się poszerzona współpraca z uczelniami i biznesem w UK - myśle że jest to dobry punkt do rozważań, Pozdrowienia z Oxfordu przesyła absolwent IT PWSZ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rockerman(2006-05-10)
 • Sikor jakis Ty nie podobny do siebie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pio_pio(2006-05-10)
 • Taa.. Sikor z twarzy podobny zupełnie do nikogo :)))
 • Wszystko ładnie pięknie ale zastanawiające jest to dlaczego tylko instytut informatyki stosowanej jest tak chlubnie promowany a nie cały PWSZ. Na pewno przecież studenci/absolwenci z PWSZu z innych kierunków też mogą się pochwalić swoimi doskonałymi osiągnięciami ale jakoś o nich cisza. Pozatym system ten był tworzony przez rok (chyba troche długo:)) i to przez 4 osoby a polega tylko na odpowiedniej manipulacji danymi - być może troche zawiłej Na dodatek jeszcze i tak zawsze ktoś z PWSZu siedzi i tłumaczy rekrutantom jak maja wypełnić dane. A pozatym uważam że każda przeciętna osoba potrafiąca w miarę logicznie myśleć umiałaby stworzyć taki system - wystarczy tylko znajomość PHP, SQL'a itp. No ale w sumie to fajnie że się rozwijamy i ktoś to zauważa(to cieszy)...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  viper_lasser(2006-05-11)
 • Proponuje troszkę zagłębić się w sam proces rekrutacji. Odpowiednie przewidzenie wszystkich możliwych przypadków jest bardzo ciekawym zagadnieniem i z samego modelu usprawnienia tego procesu (nie koniecznie z wykorzystaniem Internetu) można by było napisać odrębną pracę dyplomową. Inną sprawą jest fakt że napisanie np. księgi gości a napisanie takiego systemu to dwa różne filmy i w tym drugim przypadku bardzo dobra znajomość PHP może okazać się niewystarczająca. Nie wspominając już o znajomości sql’a :) w porównaniu do pisania programów transakcyjnych itp. A poza tym ile takich systemów działa na polskim rynku? Około 3 i do tego zarabiają duże pieniądze. Gdyby to było takie proste to nie sądzisz że było by teraz więcej tego typu systemów i do tego znacznie tańszych niż obecne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rekrut(2006-05-12)
 • Młodym informatykom życzę jak najlepiej, a jako wychowawca III klasy gimnazjum mam nadzieję, że nie przysporzy mi to zbyt wiele dodatkowej pracy - bo szczególnie w czerwcu nauczycielowi jej nie brakuje. A odnosząc się do powyższej wypowiedz, to na ogół myślę logicznie a i tak takiego systemu bym nie stworzyła- więc nie cwaniakuj...
 • czy oddawanie takich rzeczy za darmo nie nazywa sie czasem psuciem rynku? Ludzie sie narobili, siedzieli po nocy i wszystko co dostali to dziekuje i artykul na portelu. Gratuluje udanego(dzialajacego) projektu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mekeke nie zalogowany(2006-05-14)
Reklama