UWAGA!

e-Światowid

 Elbląg, Justyna Kozłowska-Dyrla
Justyna Kozłowska-Dyrla (fot. Damian Matwiejczyk).

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” uruchomiło pierwszy w regionie polsko-rosyjski portal zawierający informacje z zakresu kultury i turystyki kulturalnej na terenie Polski i obwodu kaliningradzkiego.

Portal jest częścią projektu „Wirtualne Centrum Kultury e-Światowid”, mającego rozwijać i pogłębiać współpracę kulturalną między województwem warmińsko-mazurskim i obwodem kaliningradzkim. Sfinansowano go (modernizacja pomieszczeń, sprzęt, oprogramowanie) w ramach kontraktu wojewódzkiego i dzięki środkom Ministerstwa Kultury. Trwają też starania o dofinansowanie z Unii Europejskiej - Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej. Wirtualne Centrum Kultury „e-Światowid” ma się stać centralną, ogólnodostępną bazą, przystosowaną do gromadzenia i udostępniania w trybie on-line informacji o wydarzeniach kulturalnych, twórcach kultury i artystach w woj. warmińsko-mazurskim i obwodzie kaliningradzkim.
     - Powszechność Internetu daje możliwość upowszechniania wielu przedsięwzięć kulturalnych. Ogromną zaletą portalu jest codzienne aktualizowanie zamieszczonych informacji, w ich pozyskiwaniu pomaga nam grupa młodych dziennikarzy uczęszczająca na zajęcia sekcji dziennikarskiej Światowida. Nawiązujemy też kontakty z instytucjami kultury w regionie oraz z ośrodkami kultury i mediami z obwodu kaliningradzkiego. Pracujemy nad tym, aby informacje zamieszczane były w obu językach - mówi koordynator działu Wirtualne Centrum Kultury Justyna Kozłowska-Dyrla.
     - Liczymy na to, że zamieszczanie komplementarnych wiadomości będzie czynnikiem zachęcającym do odwiedzania organizowanych imprez czy zwiedzania galerii i pomoże czytelnikom zaplanować wizyty w obu krajach - mówi redaktor naczelny e-Światowid Maciej Zarecki. - Chcemy stworzyć bazy danych, które służyłyby szerokiej wymianie i wyszukiwaniu informacji, a także forum dyskusyjne, które umożliwi nawiązywania nowych, międzynarodowych kontaktów.
     
PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama