UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Edukacyjne miasteczko Energii

14 i 15 maja (w poniedziałek i wtorek) na Placu Kazimierza Jagiellończyka wyląduje kosmiczne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe „Planeta Energii”. Wizyta to nagroda główna w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym Energi, którą zdobyły klasy II c i VI b ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1.

– Elbląg będzie siódmym miastem, które w tym roku odwiedzi „Planeta Energii” – mówi Marta Dankowska, koordynator projektu z Centrum Marketingu i Komunikacji Energa SA. –Zapraszamy do wizyty w miasteczku wszystkich mieszkańców Elbląga – nie tylko tych najmłodszych.
       W godzinach porannych (od godz. 9) miasteczko gościć będzie laureatów konkursu „Planeta Energii” oraz zaproszone klasy I-III ze szkół z Elbląga i okolic. Natomiast w godz. 15-18 „Planeta” otwarta będzie dla wszystkich chętnych.
       Film 3D o Energoludkach – sympatycznych mieszkańcach „Planety Energii”, niecodzienne pokazy i eksperymenty naukowe prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz multimedialne zabawy edukacyjne to tylko część atrakcji, jakie czekają na gości interaktywnego miasteczka, które wyląduje na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Goście „Planety Energii” w trakcie wizyty dowiedzą się, czym jest prąd oraz jak racjonalnie i bezpiecznie z niego korzystać.
       Wizyta miasteczka „Planeta Energii” jest nagrodą główną w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym dla nauczycieli i uczniów klas I-III. W tegorocznej jego edycji organizator – Grupa Energa – dostarczył ponad 7 tys. specjalnie przygotowanych materiałów dydaktycznych do szkół podstawowych w całej Polsce. Dzięki zeszytom metodycznym „Energa przedstawia: W krainie prądu elektrycznego” oraz pomysłowości i zaangażowaniu nauczycieli, prawie 14 tys. uczniów podczas lekcji szkolnych uczyło się o energii elektrycznej, bezpieczeństwie i ekologii. Do organizatora spłynęło niemal 200 sprawozdań z całej Polski, na podstawie których wybrano dziesięciu laureatów konkursu.
      
       Zwycięzcy z Elbląga
      
O zwycięstwie klas II c i VI b ze Szkoły przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 zadecydowało zaangażowanie i ogrom aktywności jakie wychowawczyni – pani Beata Maj – podjęła wraz z dziećmi. Klasa II uczestniczyła we wszystkich sześciu lekcjach zawartych w materiałach edukacyjnych od Energi, jak również w wielu zajęciach dodatkowych. W ramach „Planety Energii” uczniowie przeprowadzili liczne doświadczenia i eksperymenty. Poznawali oświetlenie i urządzenia elektryczne, organizowali gry i zabawy edukacyjne, przygotowali prace plastyczne, zorganizowali zajęcia teatralne, muzyczne, a nawet kulinarne. Szczególną uwagę zwrócono dzieciom na zagrożenia płynące z nieprawidłowego użytkowania urządzeń elektrycznych. Uczniowie zapoznali się także z objawami porażenia prądem oraz uczyli, jak udzielać pierwszej pomocy. Odbyli wycieczkę do „Rejonu Energetycznego Elbląg” oraz odbyli lekcję z elektrykiem, który opowiedział im o swojej pracy.
      
Marta Szydlik, Neuron APR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • moje ogromne gratulacje Beatko!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agnieszka b(2012-05-13)
 • Szkoda że nie sprowadzono części eksponatów z Gdyni z centrum nauki experyment i że nie zaproszono stamtąd naukowców www.experyment.gdynia.pl.TYLKO z bagiennego uniwersytetu.Elblągowi bliżej do Gdańska i Gdyni jak do olsztyna.PRECZ z olsztynem i tym województwem.
 • Gratulacje Majóweczka. .:))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  koleżanka..;)(2012-05-13)
 • Klasa 3b pani D. Życzkowskiej z SP 18 jest zaproszona! Gratulacje!!! Brawo dzieci wasze działania na Planecie Energii zostały docenione. Brawo OSW 1!!!!
 • Większość dzieci urodzonych na warmińskich wioskach jest zmuszona "za chlebem jechać do dalekiego miasta ze swojego puebla". Więcej niż połowa dzieci urodzonych w Elblągu jest dokładnie w takiej samej sytuacji. Elbląg nie ma nic wspólnego z Trójmiastem gdzie ponad 80% dzieci urodzonych w Trójmieście zostaje w Trójmieście bo w Trójmieście jest praca, mieszkanie, wypoczynek. Tragedią jest to że Elblążanie postrzegają swoje miasto jak Moskwę albo Mińsk gdzie odsetek pozostających przekracza 90%. Tyle o energii, kumulacji energii i energii niewłaściwie skierowanej. Hero.
 • Brawo Beatko, super!!!
 • Hero. Co to za komentarz!!???!!! Do sukcesu nauczycieli i dzieci niepełnosprawnych. Brawo!!!!
 • Hero ma racje-tu zostają tylko niepełnosprawnii żaden V-POWER tu nie zadziała
 • Zdolny nauczyciel, zaangażowany w swoją pracę- widać efekty z resztą nie pierwszy raz. ..
Reklama