UWAGA!

Eg-Gamez - pierwszy deskorolkowy contest w Elblągu

Elbląg, Eg-Gamez - pierwszy deskorolkowy contest w Elblągu
(fot. A. Dobrowolski)

W sobotę (25 kwietnia) niemal wszyscy ludzie w Elblągu potrafiący utrzymać się na kawałku drewna zwanym deskorolką zaproszeni będą do walki o prym i uznanie wśród miejscowych stolarzy. Miejscem zmagań skaterów będzie teren przy pomniku na Placu Konstytucji, a początek planowany jest na godzinę 13.

Od miesiąca prowadzona była sonda na stronie www.elbinghetto.blogspot.com , która miała na celu zbadanie zapotrzebowania na takowy conteścik. Większość była za zorganizowaniem turnieju, a niektórzy już na miesiąc wcześniej zapowiedzieli swoje uczestnictwo. Wiadomo, że deskorolka to bardziej styl życia niż sport, jednakże na całym świecie organizowane są zawody, które mają na celu wytypować najlepszego skatera. Różnego typu konkurencję cieszą się niesamowitym powodzeniem wśród rządnych adrenaliny i tych, którzy po prostu cieszą się widokiem pękającego drewna lub kości.
     Deskorolka jest sportem ekstremalnym, innymi słowy takim, gdzie łatwo jest narazić się na kontuzję. Niepozorny, wyżej wspomniany kawałek drewna staję się magicznym przyrządem w rękach (a raczej w nogach) zapaleńców, którym niestraszne jest przywitanie się z matką ziemią z mniejszej lub większej wysokości, a każdy nowo-sklejony trick przysparza im wiele radości. Już chyba minęły czasy, kiedy skater obrzucany był wulgarnymi słowami i straszony policją, bo komuś przeszkadzał furkot wydobywający się z pod kółek deskorolki.
     Coraz więcej słyszy się na temat elbląskiej deskorolki. Są plany dotyczące budowy pierwszego rozsądnego skateparku w Elblągu, a już za parę dni odbędzie się „dziewiczy” turniej. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w turnieju Eg-Gamez - pierwszym deskorolkowym conteście w Elblągu, zapraszamy pod pomnik w sobotę o godzinie 13, a tych, którzy chcą pierwej wypróbować przeszkody - godzinę wcześniej.
Paweł Łobanowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama