UWAGA!

Egipcjanin nielegalnie w Polsce

 
Elbląg, Egipcjanin nielegalnie w Polsce
fot. (arch. portEl.pl)

Partol Straży Granicznej z Braniewa zatrzymał nielegalnie przybywającego na terenie Rzeczypospolitej Polski obywatela Egiptu.

W piątek około godz. 19.00 funkcjonariusze z braniewskiej placówki skontrolowali na przystanku autobusowym w Nowej Pasłęce mężczyznę, który twierdził, że jest obywatelem Kanady. Jednak nie miał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości a jego angielszczyzna nie była biegła. Funkcjonariusze przewieźli cudzoziemca na placówkę, aby wyjaśnić sprawę do końca. Mężczyzna niechętnie opowiadał historię swojego pobytu na terenie gminy braniewskiej. Najpierw twierdził, że jest inżynierem na statku, ale nie potrafił wymienić nazwy uczelni, na której miał rzekomo zdobyć zawód. Jednak funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość zatrzymanego cudzoziemca. Okazało się, że jest to 56-letni obywatel Egiptu, który nie posiada dokumentów uprawniających go do przebywania w Polsce, ani na trenie Unii Europejskiej.
       Cudzoziemiec do ostatniej chwili nie przyznawał się do swojego prawdziwego pochodzenia. Dopiero gdy funkcjonariusze okazali mężczyźnie zdjęcie identyfikujące go jako obywatela Egiptu, przyznał się do wszystkiego.
      
      
      
      
por. SG Justyna Szubstarska Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama