UWAGA!

Elbląg. Historia i dziedzictwo

 Elbląg, Pierwsza z prawej Katarzyna Panimasz
Pierwsza z prawej Katarzyna Panimasz (fot. Paweł Serocki).

W środę 4 października w Kamieniczkach Elbląskich (ul. Św. Ducha 3-4) odbyła się promocja podręcznika dla gimnazjum pt.: „Elbląg. Historia i dziedzictwo” autorstwa Katarzyny Panimasz.

Zadaniem podręcznika, który powstał z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Elblągu we współpracy z Fundacją Elbląg oraz Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, jest umożliwienie nauczycielom historii realizacji założeń programowych ścieżki edukacji regionalnej.
     Autor podręcznika wyłoniony został w drodze konkursu, a zadaniem jego było napisanie podręcznika przeznaczonego dla uczniów gimnazjów.
     Oprócz powyższej publikacji, w przygotowaniu znajdują się podobne publikacje przeznaczone do nauczania wczesnoszkolnego (przedszkola i klasy I-III szkoły podstawowej), dla wyższych klas szkoły podstawowej oraz dla uczniów liceów - wszystko po to, aby nauczyciele wszystkich poziomów nauczania mieli możliwość skorzystania z tej pomocy dydaktycznej.
     Autorka pierwszego w serii podręcznika - Katarzyna Panimasz, jest doświadczonym nauczycielem historii, absolwentką elbląskiego II Liceum Ogólnokształcącego, od 1993 r. mieszka i pracuje w Pasłęku. Ma na swoim koncie realizację wielu programów regionalnych i międzynarodowych, jest również współautorką i autorką podręczników metodycznych. Wszystkie te doświadczenia zaowocowały ciekawym, napisanym w sposób przystępny dla nauczycieli i uczniów podręcznikiem, który zawiera podstawową wiedzę o Elblągu i jego wielopłaszczyznowej historii.
     Jak powiedziała Maria Kubacka, konsultant ds. historii w W-M ODN w Elblągu, powstała publikacja, która daje nauczycielom narzędzie do wychowania młodych ludzi świadomych swoich korzeni, posiadających wiedzę o najbliższym otoczeniu, a w przyszłości aktywnie budujących swoje środowisko lokalne.
     Wydawcą podręcznika jest Fundacja Elbląg, której udzielili pomocy sponsorzy - firmy ABB, Alstom oraz Bank PKO SA.
     Podręcznik w cenie 10zł jest do nabycia w siedzibie Fundacji Elbląg.
     
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama