UWAGA!

Elbląg jest ekologiczny

Elbląg przez kolejny rok będzie mógł używać miana "Gminy przyjaznej środowisku".

Jury III edycji ogólnopolskiego konkursu, odbywającego się pod patronatem Prezydenta Aleksandra Kwaśnierwskiego uznało, że Elbląg spełnia wymogi dotyczące ochrony środowiska i potwierdza wysoki poziom edukacji ekologicznej. Elbląg był laureatem tego konkursu również w ubiegłym roku.
     To już kolejne wyróżnienie dla miasta w tej dziedzinie. Elbląg ma na swoim koncie dwa dyplomy Unii Europejskiej (z roku 1999 i 2001) za szczególne dokonania w zakresie ekologii, wyróżnienie Związku Miast Bałtyckich za program edukacji ekologicznej oraz Złoty Medal "Nauczającym, jak chronić i pielęgnować Ziemię" przyznany przez Fundację Centrum Edukacji Ekologicznej Wsi pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
     Certyfikat i medal dla miasta odbiorą w Warszawie, podczas uroczystej Gali z udziałem Prezydenta RP, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Kempiński i członek Zarządu Miejskiego Czesława Piotrowska.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gratulacje dla Władz Miasta ,z roku na rok Elblag staje sie bardziej ekologiczny,poniewaz zamykane są kolejne zakłady pracy,sklepy, młodzi ludzie wyjezdzają ,coraz mniej bedzie fekali. Wszystko idzie z planem ziemia staje się tańsza i są chętni do jej sprzedaży, ksiązki kastralne sa coraz częściej oglądane. A moim celem jest bogaty polski Elbląg i wiem jak to zrobić Polak to brzmi dumnie jeszcze
 • Polak to brzmi dumnie jeszcze: juz chyba nie albowiem w jezyku polskim wystepuje ksiega, podatek katastralny, a nie kastralny tak wiec mamy w elblagu kolejnego wykastrowanego Polaka dumnie brzmiacego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dumnie noszacy jeszcze(2002-01-22)
 • Przyjmuję uwagę z pokorą . Polak to brzmi dumnie
 • Gratulacje dla władz miasta za ekologiczne składowanie śniegu z solą i piaskiem na placu cyrkowym przy ul. Warszawskiej.Włodarze miasta uważają chybaże wodzie oraz rybom, rakom tudzież innym żyjątkom wodnym trochę soli z piaskiem nie zaszkodzi. No bo przecież miasto daje pieniądze na zarybienia kanału czyt. rzeka Elbląg to chyba może legalnie wytruć to co wpuściło do wody.Ukłon w stronę "ekologii"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zakanalak(2002-01-22)
 • Ciekawe, czy analizowano czystość powietrza w mieście szczególnie w okresie od jesieni do wiosny, gdy wiele starych budynków (należących m.in. do ZBK) ogrzewanych jest piecami opalanymi wszelkiego rodzaju odpadami. W powietrzu daje się wyczuć zapach będący skutkiem spalania tworzyw sztucznych, gumy, płyt wiórowych zawierających dużą ilość klejów itp. Spalanie węgla również powoduje znaczne zanieczyszczenie powietrza. Wyziewy z kominów tych domów są niewątpliwie toksyczne i zawierają wiele substancji rakotwórczych. Osoby mieszkające w ich sąsiedztwie narażone są w okresie jesień-wiosna na niemal ciągłe oddychanie zatrutym powietrzem. Nie bez znaczenia jest także fakt przenikania do mieszkań oraz osiadania na szybach i rzeczach wiszących na balkonach sadzy i pyłów. Nierzadko gęsty, czarny dym z kominów bije prosto w okna blisko położonych budynków. Chciałbym się dowiedzieć za jakie osiągnięcia przyznano miastu miano "Gminy przyjaznej środowisku".
 • Ci co przyznają nagrody ekologiczne na pewno nie byli na obrzeżach miasta. Panuje tam brud do potęgi n-tej. Np. walające się śmieci na ul. Pestalozziego, Dworcowej - w kierunku Lotniczej, brudny plac koło sklepu Biedronka na Malborskiej, dzikie wysypiska w mieście - Ogrody na Ogólnej, przejście wzdłuż płotu z osiedla Malborska do Skrzydlatej, podwórze przy Ogrodowej ... i wiele, wiele innych miejsc. Zarząd Miasta nie chce tego widzieć. Myślę, że Włodarze miasta Elbląga powinni wstydzić się pyrzyjmować jakiekolwiek nagrody ekologiczne - chyba, że chcą być nagradzani za brud i bałagan.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piotr W.(2002-01-23)
 • Gmina ekologiczna jest właścicielem EPWiK. EPWiK dostarcza wodę mieszkańcom Elbląga. Słonina, odkręć kran i przekonaj się co pijesz... a potem gadaj o ekologii, do której gminie Elbląg jeszcze daleko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TrujElbląg(2002-01-23)
Reklama