UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg - Kaliningrad. Dwa parki, wspólna rewitalizacja

 
Elbląg, Elbląg - Kaliningrad. Dwa parki, wspólna rewitalizacja
fot. nadesłana

W piątek (30 czerwca) w Urzędzie Miejskim odbyło się pierwsze spotkanie grup roboczych z Elbląga i Kaliningradu, które przygotowują wspólny projekt do unijnego programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Efektem realizacji tego projektu będzie rewitalizacja i dostosowanie do potrzeb mieszkańców dwóch miejskich parków - Parku Dolinka w Elblągu oraz Parku Maxa Aschmanna w Kaliningradzie.

Liderem projektu będzie Elbląg, a miasto Kaliningrad bezpośrednim partnerem. Rosjanie korzystali już ze wsparcia zewnętrznego przy rewitalizacji swojego parku w poprzednich latach. Na obecnym etapie rewitalizacji parku podjęli współpracę z elbląskim samorządem. Co istotne, choć park kaliningradzki jest znacznie większy od elbląskiego, środki które uda się uzyskać w projekcie rozdzielone zostaną po równo. W opracowanych koncepcjach parków zaplanowane zostały miejsca rekreacji i wypoczynku dla najmłodszych i dorosłych użytkowników, nowe alejki, nasadzenia, elementy małej architektury.
       W bieżącym miesiącu powinien rozpocząć się nabór projektów do programu Polska–Rosja 2014-2020. Maksymalna wartość środków, o które Elbląg będzie aplikował wspólnie z Kaliningradem to 2,5 mln EUR, dofinansowanie może wynieść nawet 90%.
       Ze strony rosyjskiej w spotkaniu uczestniczyli m.in. Natalia Szaroszyna, szef grupy roboczej i jednocześnie zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Ekonomicznego Merostwa Kaliningradu, a także Andriej Warofołomiejew dyrektor Zarządu Parków Krajobrazowych. W elbląskiej grupie roboczej znaleźli się m.in. Witold Wróblewski prezydent Elbląga, Justyna Kowalczyk dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju, Elżbieta Gieda dyrektor Departamentu Inwestycji, Katarzyna Wiśniewska dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama