UWAGA!

Elbląg: miasto nowej Hanzy. Konferencja

 Elbląg, Jaki wpływ na miasto ma rozwój portu morskiego?
Jaki wpływ na miasto ma rozwój portu morskiego? fot. WS (arch. portEl.pl)

Dzięki Hanzie średniowieczny Elbląg był jednym z ważniejszych handlowych miast w tej części Europy. Czy w obecnych czasach taki rozwój też jest możliwy? O tym będą dyskutować uczestnicy konferencji, która w piątek, 16 stycznia odbędzie w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10. Jej uczestnicy będą dyskutować o rozwoju gospodarczym Elbląga w kontekście inwestycji w port morski i lotnisko. Czy w oparciu o ten kierunek rozwój miasta jest możliwy?
      
       Program konferencji (piątek 16 stycznia):
       10.00 - Uroczyste otwarcie konferencji – gubernator LC Polska Anna Jęsiak-Suchecka; prezydent LC Elbląg – Maciej Leśniewski
       10.30-11.00 - Wystąpienia okolicznościowe: Marek Gustaw Brzezin - marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Witold Wróblewski , prezydent Elbląga
       11.00-12.00 - Elbląg miastem między Gdańskiem a Królewcem – prof. dr hab. Stanisław Achremczyk, dyrektor Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie
       12.15 -12.30 - Lokalne lotnisko jako baza dla innowacyjnych firm teledetekcyjnych – Florian Romanowski , prezes zarządu OPEGIEKA Spółka z o.o.
       12.15-12.30 - Historia lotnictwa w Elblągu – dr Edward Jaremczuk, PWSZ w Elblągu
       12.30-12.45 - Lotnisko Elbląg o ograniczonej certyfikacji – prof. pilot Andrzej Ruciński
       12.45- 13.15 - Rozwój portu morskiego jako czynnik aktywizujący miasto Elbląg – prof.dr hab. Krzysztof Luks, Instytut Morski w Gdańsku i Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
       13.15- 13.30 - Port morski w Elblągu – eksploatacja w praktyce – Arkadiusz Zgliński, dyrektor Zarządu Portu Morskiego Elbląg spółka z o.o.
       13.30-14.00 Dyskusja
      
oprac. redakcja

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dyskutują, dyskutują. .. .i nic z tego ględzenia nie wynika. Do tego jeszcze te Kluby LC, z tymi " gubernatorami "- pomieszanie z poplątaniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  Sienia(2015-01-15)
 • Będę i w końcu przedstawię właściwy pogląd na temat urbanizacji Elbląga jako miasta hanzeatyckiego. .. " Elbingerer".
 • Intelektualna MASAKRA ?! Wciąż dokonują gwałtu na inteligencji Elblążan nasi ulubieńcy poszukujący sławy i poklasku w tematach o których nie maja pojęcia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  cieciorka(2015-01-15)
 • dodajcie jeszcze metro - perspektywy rozwoju ????? - raczej scenariusz zwijania, bo z hanzy i porządków (tu myślę o gospodarności jedynie i standardach o których możemy śnić) niemieckich nic w tym mieście nie pozostało poza ruskim smrodem i sierotach po socjalizmie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  AMalejużniekoniecznie(2015-01-15)
 • Czym ten Elbląg juz nie miał być :) Ale dalej jest zarzewiem biedy i nędzy :)
 • ZNÓW BAJANIE!!!!Śmiechu warte. LOTNISKO???To przecież PO zlikwidowało samoloty na lotnisku w Elblągu. Gdzie się podziało wiele rzeczy z Elbląga co???
 • Elbląg miastem między Gdańskiem a Królewcem — prosto odkrywcze tematy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Łоś(2015-01-15)
 • żenada, żenada, żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  żenada,żenada,żenada(2015-01-15)
 • 11.00-12.00 - Elbląg miastem między Gdańskiem a Królewcem – prof. dr hab. Stanisław Achremczyk, dyrektor Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie 12.15 -12.30 - Lokalne lotnisko jako baza dla innowacyjnych firm teledetekcyjnych – Florian Romanowski, prezes zarządu OPEGIEKA Spółka z o. o. 12.15-12.30 - Historia lotnictwa w Elblągu – dr Edward Jaremczuk, PWSZ w Elblągu 12.30-12.45 - Lotnisko Elbląg o ograniczonej certyfikacji – prof. pilot Andrzej Ruciński 12.45- 13.15 - Rozwój portu morskiego jako czynnik aktywizujący miasto Elbląg – prof. dr hab. Krzysztof Luks, Instytut Morski w Gdańsku i Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna 13.15- 13.30 - Port morski w Elblągu – eksploatacja w praktyce – Arkadiusz Zgliński, dyrektor Zarządu Portu Morskiego Elbląg spółka z o. o. 13.30-14.00 Dyskusja
 • A może zajmą się mostem pontonowym, który blokuje normalną żeglugę? PORT MORSKI zamknięty ze względu na zbyt niski albo wysoki poziom wody w rzece Elbląg:)). To jest dopiero żenada, macie czelność nazywać to portem morskim? ŻENADA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  elblągtobajoro(2015-01-15)
 • Sama sieczka, zadnych wartosciowych wpisow. Wszystko zle, zadnych szans, same przeciwnosci ? Tak sie maja dowartosciowywac niektorzy mieszkancy Elblaga ? Wszystko puste wpisy, no tak ale zeby jakis wniosek postawic to trzeba wiedziec jak sie do tego zabrac. Dobrze, ze wogole ktos chce cos zrobic w tym miescie dla tej "sieczki" ktorej zawsze zle ale sama nic nie wymysli, nawet merytorycznej krytyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  Jacoby(2015-01-16)
 • Ja ciągle czekam kiedy ci którzy wciąż narzekają po prostu wyjadą z Elbląga do wymarzonego Eldorado, na co wy czekacie ? przecież nikt wam nic za darmo nie da więc bierzcie sprawy w swoje ręce i na przód ! Elbląg zostawcie daleko za sobą zapomnijcie o tym że tu mieszkaliście i opływajcie w luksusy w swoich wymarzonych miejscowościach nie zatruwajcie tu powietrza tym którzy chcą pracować w Elblągu i podoba im się tu, My was tu nie chcemy a skoro wam się tu nie podoba to WON !
Reklama