UWAGA!

Elbląg razy 17

Elbląg, Każdy ma szansę zostać gwiazdą serialu.
Każdy ma szansę zostać gwiazdą serialu. Fot. fil z konkursu portElu "Fotka miesiąca"

Nowy pomysł na promocję miasta poprzez serial telewizyjny dotarł do Elbląga. Po Bydgoszczy, Łodzi, Sandomierzu wkrótce i nasze miasto stanie się „gwiazdą” telewizji. Na razie powstaje scenariusz do pierwszej, 17-odcinkowej serii. Jeśli serial zostanie ciepło przyjęty przez widownię, producent - znana wrocławska firma - nie wyklucza kontynuacji serii.

Fabuła serialu, którego nazwa trzymana jest w tajemnicy, to losy kilkorga młodych ludzi, którzy po studiach wracają do swojego miasta i tu stawiają pierwsze kroki w dorosłym życiu. Jak można wyczytać w materiałach promocyjnych producenta, serial ma pokazać młodym ludziom, że szczęścia niekoniecznie trzeba szukać w odległych metropoliach. I choć w zamyśle produkcja ta nie ma być kolejną, słodką bajeczką o tym, że każde życie jest nowelą i wszystko się dobrze kończy, to jednak jej głównym przesłaniem ma pokazanie pozytywnych stron życia w takich miastach jak Elbląg.
     Jednym ze współproducentów serialu jest Urząd Miasta Elbląga, który ze swojej strony zapewni filmowcom nie tylko bezproblemową pracę w miejskim pejzażu, ale także sfinansuje część przedsięwzięcia. Niestety, nie udało nam się dotrzeć do informacji, jakiej wysokości suma została przeznaczona na ten specyficzny rodzaj promocji. W Wydziale Promocji Urzędu Miasta dowiedzieliśmy się natomiast, że władzom Elbląga zależy przede wszystkim na pokazaniu piękna naszego miasta, perspektyw, jakie roztacza przed ambitnymi, przedsiębiorczymi ludźmi oraz by ujęty został tam również obraz miasta, w którym miło i atrakcyjnie spędza się czas po pracy. Władze liczą, że dzięki serialowi przyciągną do Elbląga nie tylko turystów, ale także poważnych przedsiębiorców i młodych naukowców.
     Pierwszy klaps na ulicach naszego miasta ma paść już w czasie wakacji. Oprócz udziału profesjonalnych aktorów (obsada nie jest jeszcze znana - trwają castingi), realizatorzy chcą zatrudnić do epizodów wielu amatorów, oczywiście z Elbląga.
kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • 1 kwietnia. .. ..
 • najlepszą promocją dla miasta będzie wywalenie słoniny i rozliczenie jego działalności
 • Szkoda, ze to 1 kwietnia, choc pomysl fajny, ale promocje mozna zrobic tez rzez sport. ZBudowac silna OE, tylko najpierw wywalic z zarzadu wszystkich lesnych dziadkow i kretaczy!!
 • tytuł serialu to "Elblągi", w roli głównej Bory Szyc, bo wiadomo że w dresie umie się znaleźć, Dorociński też, ale odmówił z uwagi na role teatralne. Większość scen będzie realizowana przy Piekarczyku i na Placu Dworcowym, choć ni razu nie zobaczymysamego Dworca. Więcej nie udało mi się dowiedzieć od znajoych z Wrocławia.
 • na casting mozna sie zglaszac pod numerem 609 090 513 poszukiwani aktorzy-amatorzy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szukajacy(2009-04-01)
 • Pomysł znakomity tylko fabuła powinna być bardziej lokalna i obsada tez. Na przykład ławeczka na Starym Mieście przed Bramą Targową. Na ławeczce powiedzmy siedzą sobie Aborygen, Wowka, Moher, Pan Kulas. Na krzesełku przed ławeczką mamroty i heja dyskutujemy i piszem. Serial „ Ranczo portEl. ”
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czerwony(2009-04-01)
 • Hłehłehłe hehe. .. Dobre Czerwony, dobre!!!. ..
 • To się zgadza! W ostatnim czasie wzrosła sprzedaż dresów w elbląskich sklepach (głównie z odzieżą używaną)
 • "W ostatnim czasie wzrosła sprzedaż dresów w elbląskich sklepach(. .. )". To się zgadza. Ostatnio też sobie nabyłem dres, bo zaczyna się sezon na bieganie po Bażantarni :)
 • Sven Szkoda, że to news na 1.kwietnia. Można by było w czasie kręcenia ujęć robić akcję pod kryptonimem "Mistrz drugiego planu".
 • nowa wersja "Misia" ? - misiek
 • Po co kręcić serial. Wystarczy zmontować materiał z kamer monitoringu z kilku dni, zbliżenia dograć spod jakiegoś sklepu, dodatkowo trochę ujęć urokliwych ulic ozdobionych wyrwami i dziurami i można wpleść w tę scenerię każdy temat od telenoweli po komedię frontową. Aha, te ujęcia ulic z lejami po bombach to trzeba szybko kręcić bo drogowcy w takim tempie lepią te dziury, że można nie zdążyć.
Reklama