UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg w Chinach. Dzień drugi

 
Elbląg, Elbląg w Chinach. Dzień drugi
(fot. nadesłane)

Podczas kolejnego dnia Międzynarodowej Konferencji Miast Partnerskich w Nanning, stolicy regionu Guangxi w Chinach, Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga spotkał się z wicegubernatorem Regionu Guangxi Lan Tianli. W konferencji biorą udział przedstawiciele 25 regionów z 14 państw całego świata.

- W rozmowach z wicegubernatorem miałem zaszczyt prezentować spojrzenie polskich samorządów na współpracę z partnerami chińskimi. Polskie propozycje trafiły na podatny grunt. Dla naszego miasta i regionu to znak, że Elbląg może wpisać się w politykę inwestycyjną partnerów chińskich – powiedział po spotkaniu prezydent Grzegorz Nowaczyk.
       Podczas spotkania z mediami, w których uczestniczył wicegubernator Lan Tianli oraz delegacja elbląska, Grzegorz Nowaczyk podkreślił, że pragnie pogłębienia współpracy nie tylko z regionami Chin, ale wszystkimi miastami partnerskimi biorącymi udział w spotkaniu w Nanning.
       - Przykład Podkarpacia pokazuje, że warto zabiegać o chińskie przedsięwzięcia. Tam partnerzy właśnie z regionu Guangxi zainwestowali już ok. 2 mld USD i trwają rozmowy o kolejnych przedsięwzięciach – mówił wiceprezydent Adam Witek. – Zaproponowaliśmy nasz produkt flagowy, czyli Elbląski Park Technologiczny i centrum logistyczne Terkawka. Oferta, zwłaszcza w połączeniu z położeniem Elbląga cieszy się dużym zainteresowaniem – dodał Adam Witek.
       - Mówiąc o kontaktach biznesowych z partnerami z Chin, należy brać pod uwagę tradycje i zwyczaje panujące w tej strefie świata. Tu nigdy nie podejmuje się decyzji na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy więc naszych partnerów do kolejnych spotkań już w Elblągu, które najlepiej mogą urzeczywistnić wspólne projekty biznesowe – podkreślił Grzegorz Nowaczyk.
       - Nie zapominajmy, że Chiny reprezentują tzw. potencjał wschodzący, który – jak przewidują analitycy finansowi – już po 2020 roku będzie liderem gospodarczym świata z produkcją większą od Stanów Zjednoczonych – dodaje doradca finansowy prezydenta Elbląga Witold Strzelec.
      
relacja: Anita Pawlak – Biuro Obsługi Inwestora
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • tak tak tak, darmowa wycieczka urzędasów za nasze podatki, nic więcej
 • Sądzę, że gdyby wysłać do Chin widokówkę z Elbląga z zaproszeniem do współpracy to w ciągu 48 godzin odezwałoby się co najmniej 118 dużych firm chińskich chcących u nas zainwestować. Bez sensu jest jeździć na spotkania z potencjalnymi inwestorami bo to przecież im powinno najbardziej zależeć na znalezieniu Elbląga i poproszeniu władz Elbląga o możliwosć zaprezentowania się jako wiarygodny inwestor marzący bu tu coś zrobić.
 • nie dosc ze zrobił sobie wycieczkę na nasz koszt, to jeszcze chce wykończyć Polskich producentów? zeby chinskie dziadostwo było w Eg. .. .
 • Dziś Elbląg w Chinach. Jutro Chiny w Elblągu. Pojutrze w całej Polsce. O to chodzi?
 • To jest piękny przykład kapitalistycznej obłudy. Kraj, który ciągle łamie prawa człowieka, okupuje tereny innych krajów, dzięki temu, że rozwija się kosztem tysięcy pracujących za miskę ryżu pracowników jest wspaniałym partnerem biznesowym dla państw, które rzekomo walczą o prawa człowieka. Ot i polityka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_82590(2012-07-20)
 • A Slonina siedzial i nic nie robil, a zeby cos zalatwic trzeba pojezdzic i o tym wie kazdy marketingowiec!!!
 • "Grzegorz Nowaczyk podkreślił, że pragnie pogłębienia współpracy nie tylko z regionami Chin. .. " - bla, bla, bla. Żeby "pogłębić współpracę" najpierw ona musi być !
 • -" Nie zapominajmy, że Chiny reprezentują tzw. potencjał wschodzący, który – jak przewidują analitycy finansowi – już po 2020 roku będzie liderem gospodarczym świata z produkcją większą od Stanów Zjednoczonych – dodaje doradca finansowy prezydenta Elbląga Witold Strzelec" - no jaki mądry facet, no, no, no. .. w każdej gazecie jest to napisane, nie trzeba być doradcą finansowym, żeby to wiedzieć. Od doradcy oczekuje się propozycji konkretnych rozwiązań a nie paplania cytatami z gazet !
 • -" Mówiąc o kontaktach biznesowych z partnerami z Chin, należy brać pod uwagę tradycje i zwyczaje panujące w tej strefie świata. Tu nigdy nie podejmuje się decyzji na pierwszym spotkaniu. .. podkreślił Grzegorz Nowaczyk. " - ale bełkot ! A w której strefie świata podejmuje się decyzje na pierwszym spotkaniu ?
 • Nowaczyk pojechał i już są efekty hi,hi,hi biznes.onet.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  to się rozumie(2012-07-20)
 • A może Chińczycy zbudują w Elblągu Aquapark?? Zobaczcie jakie będa budować pod Warszawą Adventure World Warsaw: park rozrywki za prawie 3 mld zł powstanie pod Warszawą forsal.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Amator pływania(2012-07-20)
 • Panie Boże przepraszam, że pytam; nie wystarczyło Ci żeś odebrał Nam rozum w dniu wyborów ?. Skazałeś Nas na towarzystwo nieliche. A jeszcze do tego dałeś im władzę nad Nami. A im już nie wystarcza ziemia elbląska, gorliwie szukają popleczników nawet o zgrozo w Chinach. Jak zapewne Ci wiadomo panuje tam ustrój taki sam jak na Kubie. Nawet gdybyśmy to wszystko znieśli skąd Panie, wytrzasnąłeś doradców p. Nowaczyka. Pokornie pytam, czy znane Ci są ich wypowiedzi. Wiem, wiem jak kogoś chcesz ukarać zabierasz mu rozum. Gdybyś Panie to jednak ogłosił czy dał jakiś znak. Wiesz przecież, że na mnie liczyć możesz zawsze. Gdyby p. Nowaczyk i p. Wcisło do domu mogliby wrócić piechotą. .. wiem już milczę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czesiek(2012-07-20)
Reklama