UWAGA!

Elbląg w żałobie

Elbląg w żałobie
Fot. rp

Władze miasta z Prezydentem Henrykiem Słoniną na czele zapaliły znicze pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego ku czci ofiar dzisiejszej tragedii. Wieczorem znicze zapłoną również pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II. Prezydent weźmie udział w wieczornej mszy świętej odprawianej w elbląskiej Katedrze.

W związku z tragicznymi wydarzeniami Prezydent Elbląga Henryk Słonina wystosował specjalny List do Mieszkańców Elbląga. Zostanie on również odczytany w poniedziałek rano we wszystkich placówkach oświatowych podczas okolicznościowych apeli. Ponadto na stronie www.umelblag.pl uruchomiona została internetowa księga kondolencyjna. W poniedziałek (12 kwietnia) w południe natomiast księga, do której będą mogli wpisywać się elblążanie zostanie wyłożona w Sali Staromiejskiej Urzędu Miejskiego przy ul. Świętego Ducha 3-4.
       W związku z ogłoszoną tygodniową żałobą narodową flagi na budynku Urzędu i jednostek przewiązane zostały kirem i opuszczone do połowy masztu. Odwołane są wszystkie imprezy. Jutro (11 kwietnia) o godzinie 12, kiedy cały kraj uczci pamięć ofiar dwiema minutami ciszy, wyłączony zostanie elbląski hejnał.
       Zobacz jak wygląda Elbląg w żałobie.
      
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • czy katastrofa mogła być ukartowana? :((((( czy aż do tego stopnia są zawistni ludzie na tym świecie?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gucia23(2010-04-10)
 • Kondolencje dla rodzin wszystkich, którzy zginęli w dzisiejszej katastrofie[*]
 • Radio El jeszcze kilka godzin po tragedii nadawało niedopasowaną do sytuacji muzykę, jako jedyne z tych, ktore odbieramy w Elblągu, jakby pracował tam automat, a nie "dziennikarze "
 • Może w radiu EL mają wszystko w du. .e. Dlatego tego syfu nie słucham!!
 • Za kilka naście dni wszyscy zapomną.
 • Przykro mi również, że na Placu Jagiellończyka nie ma żadnej flagi państwowej opuszczonej do połowy. Byłam zapalić znicz i się niemile rozczarowałam. Władze Elbląga mają to chyba w d. .. .. aż przykro że jestem jego mieszkanką.
 • Ogłaszał wilk razy kilka, ogłosili za wilka.
 • Jesteście żałośni, czy ktoś wysłał fotoreportera żeby "wypstrykał" wszystkie flagi które popadnie w całym Elblągu?? na jednym zdjęciu bloku z Poznania zamieszczonym na WP. pl było więcej flag z kirem niż u Was na wszystkich zdjęciach razem wziętych. Nie róbcie nic na siłe to jest niepotrzebne.
 • nikt nie udowodni winy personelu naziemnego, czy działał na polecenie? czy aż tak głupi?
 • ludzie opamietajcie sie. Czy nie wystarczy zlozyc kondolencji rodzinom zmarlych?Po co ta cala szopka?Ile pieniedzy kosztuje kraj tygodniowa zaloba narodowa?Taka strata spotkala polski narod z powodu smierci elity. Czemu wszyscy uciekaja z Polski, a ci ktorzy w Polsce mieszkaja psiocza na prace i place. Zacznijcie ludzie myslec.
 • ty to juz na bank od myślenia się odmóżdżyłeś. ..
 • no i widac po po przednim komentarzu jak myslicie. To pozniej nie skarzyc sie, ze pensje czy renty za male. Dalej swietujcie sobie zaloby; zmieniajcie nazwy ulic, budujcie pomniki itd itp