UWAGA!

Elbląg Zdrój poszedł pod młotek

 Elbląg, Elbląg Zdrój poszedł pod młotek
fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

610 tysięcy złotych - za taką kwotę wylicytowano dziś (16 grudnia) budynek dawnego dworca Elbląg-Zdrój wraz z działką o powierzchni 1,4 tys. m kw. Przyszły właściciel nie chce na razie zdradzać, jak wykorzysta nabytą nieruchomość.

Budynek byłego dworca powstał w latach 70., jest podpiwniczony i ma ponad 700 m kw. Leży w samym centrum działki o powierzchni ponad 1,4 tys. m kw. Jest nieocieplony i od wielu lat nieużytkowany. Jego stan techniczny określa się jako średni, a zużycie techniczne oceniono na 70 proc.

Co powstanie na terenie byłego dworca, przyszły właściciel -  osoba fizyczna - zdradzać na razie nie chce. Mówi jedynie, że dobrze wykorzysta to miejsce, bo ma do niego ogromny sentyment. Pracy będzie miał zapewne sporo, bo budynek wymaga dość gruntowego remontu. Pokrycie dachowe jest do wymiany, ściany są zawilgocone i zagrzybione, a w części piwnicznej pojawiła sie pleśń. Ponadto w budynku znajduje się rozdzielnia kolejowa, należąca do PKP, którą nabywca będzie musiał na swój koszt i w uzgodnieniu z PKP przenieść na sąsiednią działkę, wskazaną przez PKP. Udział w dzisiejszym przetargu wzięły trzy podmioty. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 401 tys. złotych. Ostatecznie wylicytowano ją za 610 tys. zł.

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama