UWAGA!

Elbląscy maturzyści na wysokim poziomie

 Elbląg, Elbląscy maturzyści "przeskoczyli" średnią krajową i wojewódzką
Elbląscy maturzyści "przeskoczyli" średnią krajową i wojewódzką (fot. arch. MS)

Oczekiwanie na wyniki egzaminu dojrzałości spędzało sen z powiek niejednego abiturienta. Na Warmii i Mazurach z wakacji już może cieszyć się 74 proc. maturzystów, natomiast 18,2 proc. czeka sierpniowa poprawka. W Elblągu dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych są zadowoleni z wyników swoich uczniów, ponieważ w większości są one znacznie wyższe niż średnie krajowa i wojewódzka.

W województwie warmińsko-mazurskim do egzaminu dojrzałości przystąpiło 9 338 absolwentów. 6 908 (74 proc.) z nich poradziło sobie z maturą w pierwszym terminie. Do sierpniowej poprawki przystąpić będą mogli tylko uczniowie, którym w maju nie powiodło się z jednym przedmiotem. W naszym województwie do wakacyjnej poprawki przystąpi 1 703 (18,2 proc.). Natomiast do matury za rok będzie przygotowywać się 727 (7,8 proc.) uczniów.
       W Elblągu, według procentowego zestawienia zdawalności matur (wśród szkół, od których dostaliśmy takie informacje), z egzaminem najlepiej poradzili sobie uczniowie Zespołu Szkół Pijarskich. Na 13 maturzystów, wszyscy otrzymali świadectwo dojrzałości.
       Na dziś kolejne w rankingu jest II Liceum Ogólnokształcące, w którym zdawalność wyniosła 99 proc.. Na 141 uczniów przystępujących do matury tylko jedna osoba podejdzie do sierpniowej poprawki.
       Zaraz za II LO uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące ze średnią 98 proc. W I LO, w porównaniu do pozostałych elbląskich placówek, z egzaminem dojrzałości zmierzyło się najwięcej uczniów,  bo 169. Troje z nich przystąpi do wakacyjnej poprawki.
       Następne w kolejności jest III Liceum Ogólnokształcące z wynikiem 96 proc. Na 127 zdających pięcioro będzie miało możliwość powtórzenia egzaminu z jednego przedmiot. Nieco gorzej matura wypadła w IV Liceum Ogólnokształcącym. Tutaj na 96 uczniów egzamin zdało 70.
       Jeżeli chodzi o technika w naszym mieście, najlepiej spisali się uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Tu zdawalność wyniosła 91 proc. Na 94 podchodzących do egzaminu, 7 osób będzie miało możliwość poprawy, a tylko jedna osoba będzie musiała powtórzyć maturę za rok.
       68,5 proc. zdawalności mieli absolwenci Technikum Mechanicznego, których w tym roku było 108. W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, maturę pisało 10 osób, z czego w pierwszym terminie zdało 5, a możliwość poprawy będzie miało 4 uczniów.
       Podobnie, jak w poprzednich latach, największą trudność sprawiła maturzystom matematyka. Kilku zdających miało również problem z językiem angielskim.
       Oficjalne wyniki matur w poszczególnych szkołach, z wyróżnieniem przedmiotów, mają ukazać się 7 lipca. Natomiast na ogłoszenie ostatecznych rezultatów musimy poczekać do sierpnia, kiedy to absolwenci, którym nie powiodło się w pierwszym terminie, napiszą egzamin jeszcze raz.
      
Michał Skorupa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama