UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska delegacja poleciała do Chin

Elbląg będzie jednym z głównych bohaterów międzynarodowej konferencji w chińskim Nanning, podczas której swój potencjał pokażą miasta z całego świata. Elbląska delegacja, której przewodniczy prezydent Grzegorz Nowaczyk, będzie przekonywać chińskich przedsiębiorców, że nasze miasto to najlepsze miejsce do ekspansji na rynki Unii Europejskiej.

Elbląg jest jedną z delegacji, wśród których są miasta m.in. z Francji, Rosji, Irlandii, Japonii, Australii, USA i Nowej Zelandii. Oczy gospodarczego i finansowego świata skierowane są dziś na Chiny, a Polska chce być również ważnym graczem w kontaktach z tą światową gospodarką. Kierunek współpracy wskazały władze centralne, przede wszystkim Bronisław Komorowski, prezydent RP, który odbył podróż do Chin i premier Chin Win Jabao, który podczas niedawnej rewizyty w Polsce spotkał się z prezydentem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem. Efektem jest promowana przez polski rząd strategia pod nazwą Go China, wspierająca polsko-chińską współpracę gospodarczą. Teraz konkretne rozmowy podejmują również samorządy zainteresowane współpracą z Chinami. W wypadku Elbląga korzystamy z nawiązanych już kontaktów z miastem Laibin leżącym w regionie Guangxi, stolicą regionu jest właśnie Nanning.
       - Chińscy przedsiębiorcy chcą zwiększyć inwestycje w Polsce, w ostatnim czasie w naszym kraju swoją siedzibę otworzył Bank of China, który ma wspierać takie inicjatywy. Lecimy do Chin, by zaprezentować nasze miasto jako atrakcyjne miejsce do inwestowania, które może dla chińskich przedsiębiorców pełnić rolę bramy na rynek Unii Europejskiej – mówi Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga. – Nasze miasto, jedyny reprezentant naszego kraju, będzie jednym z głównych bohaterów tej międzynarodowej konferencji.
       Podczas wizyty zaplanowano szereg spotkań z przedstawicielami chińskich władz, przedsiębiorców i urzędników. Członkowie elbląskiej delegacji, w skład której wchodzą także: Adam Witek, wiceprezydent Elbląga, Jerzy Wcisła, przewodniczący Rady Miejskiej, Witold Strzelec, doradca prezydenta ds. finansowo-ekonomicznych i Anita Pawlak, kierownik Biura Obsługi Inwestora, przygotowali ofertę dotyczącą potencjału gospodarczego Elbląga, możliwości inwestowania, dostępności terenów inwestycyjnych.
       Koszty pobytu w Chinach finansowane są przez stronę chińską. Koszty, jakie ponosi miasto, 40 tysięcy złotych, związane są z przelotem i przygotowaniem materiałów promujących nasze miasto w języku chińskim.
       Na bieżąco będziemy relacjonować kolejne punkty wizyty elblążan w chińskim regionie Guangxi.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • fajna wycieczka panie nowaczyk, taki sam sens miałaby wycieczka w Pana wykonaniu na Marsa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  kupers(2012-07-16)
 • Mam nadzieje że z własnych pieniędzy pokryli koszt
 • Przecież to Oni maja najtańsza siłę roboczą, u nas mogą tylko sprzedawać swoje produkty !!!
 • Rozkręcamy Elblong do cna. Jakie CHińskie inwestycje?No chyba że zważywszy obecną sytuację pogodową, będziemy przestwiać rolnictwo na uprawę ryżu, a co za tym idzie pan nowaczyk ściągnie technologię produkcji pałeczek i drewnianych miseczek. Przy takim szastaniu kasą przyjdzie przejść na dietę ryżową. Nasz zacny wódz gdzię się nauczył mandaryńskiego, samo jedzenie mandarynek niewystarczy!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  popaprańczyk(2012-07-16)
 • a ja mam nadzieje ze moze trafia na sztuczna mgle i juz nie wroca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  turban(2012-07-16)
 • na Kazdym rogu Chinczyka mamy; p po co nam ich wiecej?
 • jawnie kradną pieniadze chorym i głodującym !
 • Uciekli aby nie wstydzić się za sytuację w MPO z tancerzem w roli głównej. Może przycichnie do ich powrotu. Kto się przyzna do głosowania na PO? Powitajmy ich na lotnisku i inwestorów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Torsja(2012-07-16)
 • Ponad 20 lat trwa proces likwidacji polskiej, rodzimej gospodarki i zastępowanie jej, podobno lepszą, zagraniczną. Systematycznie i konsekwentnie likwidowane są, na rzecz zagranicznych, całe branże przemysłu, handlu i finansów: przemysł spożywczo-przetwórczy, cukierniczy, włókienniczy, odzieżowy, chemiczny, papierniczy, maszynowy, hutniczy, farmaceutyczny, stoczniowy, sektor handlowy, ubezpieczeniowy i najbardziej łakomy sektor bankowy. Zlikwidowano lub przekazano w obce ręce najlepsze, znane w świecie firmowe marki: Agros, Pudliszki, Hortex. Goplana, Wedel, Kruszwica, Polskie Cukrownie, Stocznia Gdańska, Stocznia Gdynia i Szczecin, Cegielski, Świdnik, Łucznik w Radomiu, WSK Rzeszów, Nowa Huta, Huta Katowice, BUMAR - Łabędy, Polska Miedź, Diora, Cementownia Górażdże, Rolimpex, Runotex, Calisia, PAFAWAG, Rafako, Polimex - Cekop i dziesiątki innych. Zlikwidowano miliony miejsc pracy, a w zamian zaoferowano trwałe bezrobocie. Nadal likwidowane są szkoły, żłobki, przedszkola. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Prawda...o...Polsce(2012-07-16)
 • Dochód narodowy i płace obniżono do poziomu najniższych w Europie. Doprowadzono do spadku przyrostu naturalnego ludności z przyczyn ekonomicznych. Z niesprawiedliwości społecznej i preferowanej dla wybranych, "pogody dla bogaczy" uczyniono sztandar przewodni systemu politycznego. Osłabione ekonomicznie, podtrzymywane zagranicznymi kredytami, państwo polskie zmierza do katastrofy - do wrogiego przejęcia przez światową plutokrację. Tego procesu rozkładu państwa nie zatrzyma żadna standardowa partia polityczna, czy jakakolwiek inna grupa interesu. Zatrzymać ten haniebny proces, a następnie odwrócić może jedynie, jeśli zechce, cały naród, gdy przejmie kontrolę nad polityka państwa w postaci niezależnego, ogólnokrajowego referendum. Ruch Zwolenników Demokracji Bezpośredniej, podejmuje to wezwanie i uczyni wszystko aby się tak stało. Im więcej nas będzie, tym większe mamy szanse.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Prawda...o...Polse-cz.2(2012-07-16)
 • Proponuję otworzyć Europejskie Centrum Wu Shu ŚWIATOWID. .. .Plony z wizyty będą takie jak z wizyty w Dubaju. .. .
 • Co ma SWIATOWID do wycieczki Nowaczyka? Puknij sie w łep
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_52870(2012-07-17)
Reklama