UWAGA!

Elbląska gala z okazji 75 - lecia PZITB

Elbląg, Na zdjęciu: Pierwszy przewodniczący elbląskiego oddziału PZITB Kazimierz Gołaszewski  ( z prawej) w chwilę po uhonorowaniu medalem 75-lecia PZITB
Na zdjęciu: Pierwszy przewodniczący elbląskiego oddziału PZITB Kazimierz Gołaszewski ( z prawej) w chwilę po uhonorowaniu medalem 75-lecia PZITB (fot. M)

W Sali Kominkowej na elbląskim Starym Mieście odbyła się uroczystość obchodów 75-lecia Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. W święcie elbląskich budowlanych uczestniczyły władze miasta, reprezentanci środowisk związanych z branżą z Olsztyna, Gdańska, elbląskiej PWSZ, oddziału SIMP i członkowie stowarzyszenia.

W pierwszej części uroczystości Leszek Godlewski, przewodniczący elbląskiego oddziału PZITB odbierał jubileuszowe gratulacje i życzenia. Okolicznościowy adres w imieniu władz samorządowych miasta odczytał Witold Wróblewski, wiceprezydent Elbląga. Gratulacje z zaproszeniem na Nadzwyczajny Zjazd PZITB oddziałowi przekazał Zdzisław Binerowski, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego PZITB. Oryginalny prezent – pamiątkowy talar gdański z wizerunkiem Lecha Wałęsy – z najlepszymi życzeniami od bratniej organizacji z Gdańska, koleżankom i kolegom w Elblągu wręczył Ryszard Trykosko przewodniczący pomorskiego oddziału. Nie zapomnieli o budowlanych architekci. W imieniu Warmińsko –Mazurskiej Izby Architektów jubileuszowe gratulacje przekazał jej przewodniczący Piotr Andrzejewski. Były też życzenia z elbląskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich.
       Po tych gestach uznania, przypomniano historię powstania organizacji w Polsce. Ciekawe wspomnienia o jej powstaniu w Elblągu przedstawił jej pierwszy przewodniczący Kazimierz Gołaszewski, który na uroczystość do Elbląga przyjechał z Gdańska gdzie mieszka z rodziną. Sekretarz elbląskiego oddziału Elżbieta Bukowska omówiła najważniejsze zadania jakie stoją przed stowarzyszeniem.
       Zgodnie z tradycją takich spotkań, jego uczestnicy zapoznali się z perspektywami rozwoju Elbląga, o których mówił Witold Wróblewski. Oryginalną prelekcję ilustrowaną slajdami i filmem o budowie stadionu arena na Euro 2012 w Gdańsku, zaprezentował Ryszard Trykosko. A główny projektant odlewni żeliwa w Alstom, Marek Sitnicki z Elbląga omówił proces budowy tego przemysłowego obiektu i techniczne niuanse z którymi musieli uporać się projektanci i wykonawcy. Podkreślił, że od rozpoczęcia prac projektowych do pierwszego wytopu w odlewni minęły tylko 23 miesiące. Ilustracją do tej prelekcji był film.
       Ostatnim akordem oficjalnej uroczystości było wręczenie odznaczeń i medali.
       Medale 75-lecia PZITB otrzymali: Henryk Słonina, Prezydent Miasta Elbląg, Kazimierz Gołaszewski, Mieczysław Domińczak, Jerzy Chrzanowski, Jerzy Jurek i Ryszard Mytych.
       Listy gratulacyjne otrzymali: Ryszard Atraszkiewicz, Andrzej Łasiński, Gerhard Skbitzki, Leszek Kościuk, Piotr Boryszewski, Leon Stankiewicz, Antoni Klecha, Franciszek Szyszka, Andrzej Zamojski, Michał Barszczyński i Bożena Kaczorowska.
       Wyróżnieni srebrnymi odznakami PZITB zostali: Elżbieta Bukowska, Zdzisław Witt, Marek Świetlicki, Jerzy Kołodziejski, Zbigniew Krajnik, Andrzej Zamojski, Lech Gaworek, Andrzej Stasiorowski i Leszek Godlewski. Gratulujemy!
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama