UWAGA!

Elbląska komenda ma nowy sztandar

 Elbląg, Sztandar z rąk Zastępcy Komendanta Głównego przyjął insp. Marek Osik, szef elbląskiej jednostki Policji
Sztandar z rąk Zastępcy Komendanta Głównego przyjął insp. Marek Osik, szef elbląskiej jednostki Policji (fot. AD)

Dziś (19 lipca) w Elblągu odbywają się wojewódzkie obchody Święta Policji. Ich głównym punktem było nadanie elbląskiej jednostce nowego sztandaru. – Sztandar ufundowany przez mieszkańców jest symbolem naszej więzi ze społeczeństwem i jesteśmy dumni, że odbieramy go dziś z rąk Komendanta Głównego – mówił przed uroczystością insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

Obchody Święta Policji rozpoczęły się uroczystą mszą świętą odprawioną w katedrze św. Mikołaja. Następnie policjanci oraz zaproszeni goście zajęli miejsca w sali Teatru im. Aleksandra Sewruka. Tam bowiem, ze względu na warunki pogodowe, odbyła się okolicznościowa akademia.
       W uroczystości wzięli udział przedstawiciele elbląskiej komendy, Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Głównej Policji w Warszawie, a także samorządowcy, władze miejskie i wojewódzkie, przedstawiciele służb mundurowych, parlamentarzyści, duchowieństwo.
       Głównym punktem uroczystości było nadanie nowego sztandaru elbląskiej jednostce.
      
      
      
       - Sztandar jest ważny dla każdej formacji, a w szczególności mundurowej – mówił insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu. - Sztandar ufundowany przez mieszkańców to symbol więzi ze społeczeństwem i jesteśmy dumni z tego, że dziś otrzymamy go z rąk Zastępcy Komendanta Głównego. Dodatkowym powodem do dumy jest organizacja w naszym mieście wojewódzkich obchodów Święta Policji, w których uczestniczy aż trzech policyjnych generałów – dodał. - Rzadko możemy gościć tak znamienite osoby.
       Święto świętem, ale nie jest tajemnicą, że Policja boryka się z problemami, głównie finansowymi.
       - Kryzys gospodarczy nie omija Polski, nie omija sfery budżetowej – mówił nadinspektor Krzysztof Gajewski, zastępca Komendanta Głównego Policji. - Największą bolączką Policji jest przetrwać kryzys i wyjść na prostą. Musimy dbać przede wszystkim o to, by te problemy nie odbijały się na pracy funkcjonariuszy w komisariatach powiatowych, aby tam niczego nie zabrakło, by policjanci mogli realizować swoje zadania i jak najszybciej docierali do potrzebujących.
       - Konieczna jest również poprawa warunków pracy policjantów, bo jest to powiązane z tym, w jakich warunkach przyjmujemy obywateli – kontynuował. - Chodzi o pewien komfort . Niedługo staniemy przed problemem zakupu nowych radiowozów, bo kia ceed jeżdżą już kilka lat i mówiąc wprost niedługo zaczną się sypać. Staniemy więc przed problemem odnowy taboru, a to przy formacji wielkością dorównującej polskiej armii, jest wydatkiem dużym i uciążliwym dla budżetu państwa.
       A czego życzyć policjantom z okazji ich święta?
       - Uznania społecznego, bo to bardzo ważne dla policjanta, by jego praca była doceniana przez innych ludzi – mówił nadinsp. Gajewski. - Nie dojdziemy do sytuacji, jak na Dzień Nauczyciela, gdy wszyscy biegną z kwiatkiem. Do nas nie przybiegną. Chodzi nam jednak o uznanie społeczne służby często trudnej i niewdzięcznej.
       Podczas uroczystości w teatrze wręczone zostały odznaczenia resortowe, a także awanse na wyższe stopnie służbowe. W sumie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego awansowało ok. 1100 policjantów.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Imprezę z naszych podatków robią :(
  • haha autorze wyżej, pewnie takie koszty jak i zakończenie roku szkolnego w szkołach, spokojnie :D
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    betowen(2012-07-19)
  • Pościg policyjny :) www.youtube.com
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    mentol(2012-07-19)
  • Bóg widzi i grzmi
  • a Andrzej jak zawsze śpi
  • Panie inspektprze Osik, w Policjinie bylo i nie ma stopnia policyjnego - general. Zatem co jest istotbe w tej uroczystosci nie bralo udzialu az trzech generalow. Najwyzszym stoniami stopniami sa inspektor generalny i nad-inspektor. Stopien generala tym sie rozni od stopnia nadinspektora, ze general na pagonie ma wezyk i gwiazdki, w Policji zas wystepuje na pagonie wezyk i jakies dwa nalozone na siebie kwadraty przypominajace raczej kwiatek. Majac stopien inspeltora jako odpowiednik w wojsku stopnia polkownika, prosze spojrzec na swoj pagon przy mundurze i zastanowic sie czy te trzy kwiatki przypominaja gwiazdki. Ustawa o Policji i akt wykonawczy do niej w formie rozporzadznie MSW jednoznacznie regujuja nazewnictwo i wyglad naramiennikow w tej formacji, jaka jest Policja. Zatem bardzo brzytko jest wprowadzac spoleczenstwo w blad, ze w Elblagu byli generalowie Policji.
  • Uwaga analfabeci są wśród nas. Patrz komentarz powyżej.
  • A ja gratuluję Policjantkom/Policjantom, mają ciężką i niewdzięczną pracę, widzę to podczas współpracy przy interwencjach, życzę wszystkiego dobrego i trochę więcej życzliwości ze strony społeczeństwa!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    jam123(2012-07-19)
  • Sztuczna pokazówka:)
  • Oni nie pracują do 67 roku życia, a co poprzedni sztadar był za mały???
  • ma nowy sztandar ale stare nawyki, łapownictwo, prywata jawne działanie na szkode społeczeństwa
  • a Starosta ubrany - ach te buciki!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    babojc(2012-07-19)
Reklama