UWAGA!

Elbląski gadżet pod choinkę

 
Elbląg, Elblążanie kupują gadżety na prezenty świąteczne
Elblążanie kupują gadżety na prezenty świąteczne (fot. mw)

W sezonie letnim turyści może nie walą drzwiami i oknami do Elbląga, ale jednak jest ich całkiem sporo. Wdrapują się na Bramę Targową i na wieżę katedralną, wyruszają również w rejs szlakiem pochylni. Jednak, gdy nastają zimowe dni drzwi do atrakcji zamykają się z trzaskiem. Do punktu informacji turystycznej w Ratuszu Staromiejskim rzadko zaglądają goście, natomiast chętnie wstępują elblążanie. Po zakupy.

Goście, którzy odwiedzają nasze miasto w sezonie turystycznym (a za taki możemy przyjąć okres od maja do października) często korzystają z pomocy pracowników Biura Informacji Turystycznej. Punkty takie mieszczą się w Ratuszu Staromiejskim i w Bramie Targowej. O co pytają?
       - Najczęściej ogólnie o atrakcje i zabytki Elbląga, jak można spędzić czas, co warto zobaczyć – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Równie często w sezonie turyści pytają o Kanał Elbląski. Są zainteresowani zarówno zorganizowanymi rejsami, jak i możliwością obejrzenia kanału samodzielnie (np. wybierając się na wycieczkę wzdłuż Kanału rowerem).
       W tym sezonie po raz pierwszy można było popatrzeć na miasto i okolice z góry z wieży katedralnej. Do października wdrapało się na nią blisko 30 tys. osób. A jak jest po sezonie, gdy Brama Targowa i wieża katedralna są zamknięte na cztery spusty?
       - W Ratuszu Staromiejskim, od poniedziałku do piątku w godz. 10-16 czyny jest punkt informacji turystycznej - mówi Łukasz Mierzejewski. - Turystów odwiedzających nasze miasto jest znacznie mniej, a ci którzy tu zaglądają najczęściej poszukują informacji użytecznych np. gdzie można wypożyczyć samochód czy gdzie jest najbliższy ... salon fryzjerski. Chętnie natomiast do ratusza zaglądają elblążanie. Szczególnie w okresie przedświątecznym chcą nabyć lokalne pamiątki, które zapewne ich bliscy znajdą pod choinką - zauważa urzędnik. - Obecnie największą popularnością cieszą się wydawnictwa dotyczące historii Elbląga, szczególnie publikacja pt. „Tramwaje w Elblągu. 120 lat na torach” Tomasza Glinieckiego. Jej atutem dodatkowym jest atrakcyjna cena.
       W punkcie informacji turystycznej można nabyć także gadżety związane z Elblągiem m.in. koszulki, długopisy, breloczki, podstawki pod kubek, maskotki Piekarczyka, książeczki dla dzieci.
       Gość, który także poza sezonem decyduje się na odwiedzenie naszego miasta, może zajrzeć na stronę internetową Urzędu Miejskiego, gdzie pod hasłem "turystyka" może znaleźć niezbędne informacje.
       - Na bieżąco aktualizowana jest baza noclegowa - zachwala Łukasz Mierzejewski.
       Szkoda tylko, że w Internecie nie można zajrzeć do sklepu z pamiątkami. Kiedyś taka możliwość była i nawet elblążanie sobie ją chwalili.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama