UWAGA!

Elbląskie odkrycie muzyczne

 Elbląg, Swietłana Boguska zachwycila swoim glosem jurorów
Swietłana Boguska zachwycila swoim glosem jurorów (fot. The Voice Kids)

- Dla mnie jesteś absolutnym odkryciem tej edycji - tak występ Swietłany Boguskiej w jednym z talent show podsumowała Edyta Górniak. Na etapie „Przesłuchań w ciemno” dziesięciolatka podbiła serca i uszy zarówno jurorów, jak i widzów przed telewizorami.

10 - letnia Swietłana Boguska z Elbląga w talent show The Voice Kids zaśpiewała piosenkę Zbigniewa Wodeckiego „Opowiadaj mi tak”. I już po pierwszych dźwiękach było wiadomo, że na scenie stoi niesamowity talent. Trenerzy jeszcze się nie odwrócili, a już między sobą komentowali głos dziesięciolatki.
       - Nie mam zastrzeżeń – mówił Baron, kiedy jeszcze nie widział Swietłany.
       A ta na scenie czuła się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Interpretowała utwór Zbigniewa Wodeckiego z lekkością i swadą. I gdyby to wykonanie leciało w radio, to nikt by nie powiedział, że piosenkę śpiewa dziesięciolatka. Nic więc dziwnego, że wszyscy trenerzy chcieli mieć Swietłanę w swojej drużynie.
       - Wyglądasz pięknie, a zaśpiewałaś jeszcze piękniej – tak występ elblążanki skomentowała Edyta Górniak, jedna z trenerek w programie. - Jak to jest możliwe, że ty się tak swobodnie poruszasz po takich dźwiękach, w takiej frazie. To jest po prostu niemożliwe, co ty robisz.
       - Wszystko profesjonalnie, zgłupieliśmy w pewnym momencie – dodał Tomson z zespołu Afromental.
       Duma po występie rozpierała zarówno rodzinę (były łzy szczęścia i wzruszenia) małej artystki, jak i ją samą. A trenerzy przystąpili do targów: kto najlepiej przygotuje dziesięciolatkę do dalszych występów?
       - Jeżeli przyjmiesz zaproszenie do mojej drużyny, to zaprowadzę cię do finału. Obiecuję - taką deklarację złożyła Edyta Górniak. - Ja mam tyle pomysłów na piosenki dla ciebie.
       - Będziemy się bawić, będziemy śpiewać, tak że będziesz się dobrze czuła i nie będziesz się stresować – swoją kandydaturę zachwalał Tomson.
       A Baron obiecał kurs gry na gitarze. Dawid Kwiatkowski biegał po scenie z transparentem z napisem "Swietłana". Rodzice zdradzili, że przed programem dziewczynka chciałaby iść do Tomsona i Barona. Bezpośrednią licytację wygrała jednak Edyta Górniak. Czy w jej drużynie Swietłana dojdzie aż do finału?
       - Ten najwyższy rejestr Swietłany jest po prostu zdumiewający. Ona ma głos w tych górnych rejestrach jak taka szpileczka i mówię to w takim dobrym tego słowa znaczeniu – mówiła Edyta Górniak.
       Swietłana Boguska ma już na swoim koncie międzynarodowy sukces. W ubiegłym roku wygrała Międzynarodowy Festiwal w Swietłogorsku. Czy występ w popularnym talent show będzie przepustką do kariery. Czy wyrośnie nam nowa Natalia Kukulska? O tym przekonamy się po finale, w którym miejsce Swietłana ma już obiecane.
      
Sebastian Malicki

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No jestem pod wrazeniem! Brawo Swietlana!
 • Turcja wspiera isis razem z Rosją UE i watykanem. TRUMP ZRÓB Z NIMI PORZĄDEK
 • Nie wiedziałem, że mam tak zdolną śąsiadeczkę. Brawo!!! Jestem pod wrażeniem jej niesamowitego głosu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  redrum(2018-01-21)
 • szkoda tych dzieci, zabiera im się to co mają najpiękniejsze - niewinne dzieciństwo. Ten bestialski konkurs pozostawi skazę w podświadomości tego dziecka na całe życie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  psycholog(2018-01-21)
 • Tak ciężko było do artykułu dodać filmik z youtube z jej występem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  dsghfgjg(2018-01-21)
 • Rodzice tych dzieci powinny być ukarani za nie należytą opiekę nad dziećmi. Jak można świadomie narażać dzieci na taki stres ewentualna porażka wyryje się dziecku na psychice dużymi literami. Nie spełnione ambicje rodziców.
 • Za duża rozpiętość wiekowa. .nie można porównywać głosów piętnastolatków z głosem dziesięciolatki, jak rowńiez ich odpornością na stres, ale gratuluje odwagi i fajnego głosu. .oby tak dalej. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  Kibibok(2018-01-21)
 • Oczywiście. Trump siedzi w Waszyngtonie i czyta twoje komentarze. Jutro dobędzie pasa i będzie nim lał Turków! :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  0
  PozytywnieKopnięty(2018-01-21)
 • Gdy miałam 9 lat zaczęłam śpiewać w zespole -mama tego chciałam. Pamiętam przesłuchania. próby. Dziś mam 34 lat i niby była trema przed każdym występem. _kto go nie ma?.to dziękuję rodzicom ze uwierzyli we mnie i w moja pasje która mam do dziś. Do dziś śpiewam .Mam rodzinę i gdyby córka chciała śpiewać czy cokolwiek co ja interesuje będę ją wspierać a nie jak napisałaś /napisałeś rodziców ukarać. brawo dla dziewczynki i dla rodziców. powodzenia
 • Może w końcu dzięki tej cudownej dziewczynce uda się zaprosić Edytę Górniak do Elbląga i będziemy mieli nareszcie koncertna jaki Elbląg czeka od 1995 roku. Trzymam kciuki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Marek43(2018-01-22)
 • Dlaczego nie ma linku do jej występu?
Reklama