UWAGA!

ESWIP Regionalnym Ośrodkiem EFS

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała organizacje, które utworzą sieć 39 Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego. W Elblągu Regionalnym Ośrodkiem EFS zostało Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

- Dla organizacji, które wygrały konkurs, to znaczący impuls do rozwoju - mówi Aneta Moczkowska z Imago Public Relations, współpracującej z PARP.
     O możliwość funkcjonowania jako Regionalne Ośrodki EFS ubiegało się aż 141 organizacji. Wygrały te, które złożyły najlepsze wnioski. W Elblągu Regionalnym Ośrodkiem EFS zostało ESWIP. Już w lutym podczas konferencji prasowej ESWIP będzie miało okazję zaprezentować swoje plany działań na rok 2007.
     Sieć regionalnych ośrodków EFS będzie pierwszą tego typu w Europie. Nowo powstałe ośrodki będą ważnym miejscem dla osób, które postrzegają Europejski Fundusz Społeczny jako szansę rozwoju dla swojej społeczności i regionu.
     EFS to jeden z największych programów pomocowych Unii Europejskiej. Służy m.in. likwidacji bezrobocia, umożliwiając zmianę i podnoszenie kwalifikacji, dostarcza wsparcie osobom niepełnosprawnym starającym się o zatrudnienie, służy walce z dyskryminacją zawodową. Na wiele sposobów daje możliwość poprawienia warunków na lokalnych rynkach pracy.
     Regionalne Ośrodki EFS będą prowadziły bezpłatne szkolenia i dostarczały profesjonalnych porad. Do zadań odpowiednio przygotowanych pracowników ośrodków będzie należało także dotarcie do osób z ciekawymi pomysłami na usprawnienie rynku pracy, które potrzebują wsparcia i mobilizacji. Ich „klientem” mogą być na przykład organizacje pozarządowe, szkoły i uczelnie, ośrodki poradnictwa zawodowego i psychologicznego, przedsiębiorcy oraz instytucje związane z rynkiem pracy.
     W najbliższej przyszłości Regionalne Ośrodki Europejskiego Funduszu Społecznego nie powinny narzekać na brak klientów. Już dzisiaj wiadomo, że w latach 2007-2013 Polska otrzyma w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego aż 11,5 miliardów euro, czyli prawie 2,5 razy więcej niż w latach 2004-2006. Aż 70 proc. tej kwoty zostanie przekazane bezpośrednio regionom. Szacuje się, że potencjalnych projektodawców, którzy mają szansę ubiegania się o środki z EFS, jest w Polsce ponad 35 tys. Na każdy ośrodek będzie przypadać około 714 potencjalnych klientów.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • 11 500 000 000 / 0.70 = 8 050 000 000 zl 49 osrodkow tzn. 8 050 000 000 / 49 = 16 428 571 zl Jaki jest budzet Elblaga? Moze sie myle, ale to sporo kasy. Nie, nie mam pomyslu jak to zmarnowac.
 • Pięknie !!! Bravo jest ktoś komu się jeszcze coś chce, a gdzie wspaniale prosperująca EIPH-a, co na to Pan Prezes, nie wstyd Panu, a jak kondycja finansowa szanownej Izby
 • Gratulacje dla ESWiPu, pozdrowienia z Lublina i do zobaczenia w Elb. ;) cyt: [Pięknie !!! Bravo jest ktoś komu się jeszcze coś chce, a gdzie wspaniale prosperująca EIPH-a, co na to Pan Prezes, nie wstyd Panu, a jak kondycja finansowa szanownej Izby / Ok] to troche niezrozumienie tematu, Eiph to inna branza, kwalifikujaca sie i owszem - ale pod zupelnie inne sciezki finansowe.
 • Brawo dla pana Jachimowicza
 • Panie Arkadiuszu. Ma Pan świetny zespół. Ale bez Pana byłby niczym. Pozdrawiam.
 • hm, ciekawe jak funkcjonowałaby organizacja składająca się tylko z p.Jachimowicza...?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  w obronie pracowników(2007-01-31)
 • ooooo zapewne bardzo preżnie, bo wszyscy pracownicy to lenie i nieudacznicy. Najwazniejszy jest szef.
Reklama