UWAGA!

Europejskie tablice

Od 2 maja kierowcy rejestrujący zakupiony samochód otrzymają nowe tablice rejestracyjne, zgodne z wymogami zawartymi w rozporządzeniu Rady Wspólnoty Europejskiej.

Z lewej strony nowej tablicy, na niebieskim tle znajduje się symbol Unii Europejskiej składający się z 12 żółtych, ułożonych w okrąg pięcioramiennych gwiazdek oraz biały znak z liter PL. W przypadku Elbląga bez zmian pozostały inne oznaczenia - wyróżnik województwa i powiatu NE.
     Nie ma obowiązku wymiany tablic na nowe, jednak na wniosek właściciela samochodu, mogą być one zmienione z zachowaniem dotychczasowego numeru.
     Mówi naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Artur Zieliński:
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • nareszcie!
 • Wszystkie miasta europejskie, które niegdyś należały do "pra-unii europejskiej" w basenie Morza Bałtyckiego, czyli do organizacji gospodarczej o nazwie HANZA, w przypadku Niemiec mają zaszczytną literę "H" w numerze rejestracyjnym, np. HL = Lubeka, HB = Brema, HH = Hamburg, HRO = Rostock, HS = Stralsund itd. Dlaczego Elbląg ma tą nędzną (jak Nędza) literę "N", - ni pies, ni wydra. Chyba nie wstydzimy się (a w ręcz odwrotnie) naszej zacnej - hanzeatyckiej przeszłości Elbląga? Niektórzy mówią, że "NE", to skrót od słów "Nędza Elbląska"". Nasze władze powinny zrobić w tym kierunku jakiś ruch, gdyż byłaby to istotna promocja Elbląga - zwłaszcza dziś w - warunkach Unii Europejskiej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  /....../(2006-04-29)
 • /...../ - to znaczy proponujesz HE ? he, he, nawet nieźle brzmi ...
 • E**** na początku w numerze już ma Łódź, więc raczej marne szanse aby numerki z byłego Elbląskiego zaczynały się na "E" jak Elbląg. "N" na początku to dla mało spostrzegawczych oznaczenie wojewódźtwa Warmi-Ń-sko - Mazurskiego..... tak więc tłumaczenie "nędza" odnosić się może nie tylko do elbląga ale również NO - Olsztyna, NIL - Iławy, NOS - Ostródy, NLI - Lidzbarka warmińskiego, NBA - Bartoszyc ... .itd.....
 • NE- nareszcie Elbląg , w odroznieniu od NO - nudny Olsztyn, nedzny Olsztyn
Reklama