UWAGA!

Fajerwerki - kiedy można ich używać?

 Elbląg, Fajerwerki - kiedy można ich używać?
fot. salem, Fotka Miesiąca, styczeń 2019 r.

Nowy Rok to wyjątkowy czas, którego nieodłącznym elementem są... fajerwerki. Zasady i przepisy dotyczące wyrobów pirotechnicznych określają jednoznacznie kiedy możemy ich używać. 

1. Zabrania się używania wyrobów pirotechnicznych widowiskowych, na których nabywanie, przechowywanie i używanie nie jest wymagane pozwolenie, w miejscach lub obiektach publicznych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
       Zakaz ten nie obowiązuje:
       1) w dniach 31 grudnia i 1 stycznia oraz 13 i 14 stycznia.
       2) podczas imprez okolicznościowych, po uprzednim pisemnym zawiadomieniu, co najmniej 48 godzin przed planowanym użyciem wyrobów pirotechnicznych, właściwego terytorialnie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta oraz właściwych miejscowo komendanta policji i straży pożarnej.

Niestosowanie się do powyższych zasad może skutkować odpowiedzialnością karną zgodnie z:

Art. 51 KW - Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


       Mandat Karny - od 100zł do 500zł
       Grzywna nałożona przez sąd - do 5000zł

 

Prosimy, dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych! 

apl. Jerzy Gudziński, rzecznik Straży Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 31.12 - fajerwerki złe, 13.01 - fajerwerki dobre (finał WOŚP)
 • bede strzelala gdzie chce i kiedy chce i co chce i ile chce, podobno zyje w wolnym kraju, a niedlugo dostane mele w ryj i mandat za to, ze puszcze sb baczka. .. .. JESTEM WKURRRRR-zona. .. .. masakra!!!!! elblonzanie, strzelajcie tonami tym trotylem! niech elblong sie zatrzesie, like orbita nicki minaj!!!!! Niech sie dzieje WixaelblONg. .. ..
 • pami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  filip21(2019-12-30)
 • pamiętajcie o zwierzętach !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  filip21(2019-12-30)
 • @loffniak - lewacka logika - jesli cos jest glupie ale dziala to nie jest glupie
 • A jak jada rowerami po chodnikach i przejściach dla pieszych to nie reagujecie. Tak samo jak parkują byle gdzie. Wybiórcze prawo. ludzie strzelali i będą strzelac.
 • te zdjęcia w artykule to historia pokażcie te lasery badziewie.
 • Oczywiście, ale może kiedyś zrozumieją, że dla zwierzaków to horror. I że nie są jedynymi istotami na tej planecie, a "empatia"to nie nazwa sera w popularnym dyskoncie, a pewna postawa. Odrobina tego uczucia jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła; )
 • Strzelajcie sobie cymbały w te dni kiedy jest to dopuszczalne. Ale nie wy już od świąt walicie jak z armaty. Taka zabawa kto głośniej i więcej. Dno umysłowe.
 • Tak wszyscy krytykują pokaz laserowy. A czy kiedyś ktoś z tych krytykujących na takim pokazie był??? Jeśli nie wiecie jak np: coś smakuje bo tego nigdy nie jedliście to nie twierdźcie, że tego nie lubicie. Fajerwerki co roku takie same. Tylko huk, smród i straszenie biednych dzieci, starszych osób, chorych i biednych zwierząt To może warto coś zobaczyć innego i nowego. A nie ciągle wszystko krytykować i narzekać. I mało tego łączyć jak zwykle z polityką. Dramat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  krytyk(2019-12-30)
 • @Wrr - Mocne ale bardzo trafne. Zgadzam się.
 • @Ailatan - Empatia. To coraz mniej spotykane w dzisiejszych czasach. Przykład młoda mam w wózkiem, która próbuje wejść z wózkiem do tramwaju i NIKT - słownie NIKT jej nie pomaga. Znieczulica i egoizm. To samo się ma do strzelania z petard hukowych i fajerwerków. Dla tych ludzi liczy się tylko ich zabawa i satysfakcja. A nie inni ludzie czy zwierzęta. To świadczy tylko o ich totalnym egoizmie i ograniczeniu.
Reklama